Java týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

GoPro svolává své drony

GoPro začalo 23. října prodávat svůj dron Karma, který stál 799 dolarů. Nyní ho začalo svolávat zpět, kvůli problémům s baterií, kdy se v průběhu letu mohl nečekaně vypnout přívod energie a uživatel tak nad dronem ztratil kontrolu. Zatím se tak stalo jen párkrát a nezpůsobilo to škody na zdraví, ani majetku, ale co není, může být a neovladatelný dron je skutečným rizikem. Problém se týká všech 2500 prodaných kusů.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Všechny Karmy mohou být vráceny přímo GoPro nebo prodejci, kde za ně uživatelé dostanou plnou cenu, tedy 799 dolarů. Problém se samozřejmě týká i kitů, kde uživatelé kromě samotného dronu nalezli i kameru GoPro HERO 5. V takovém případě je nutné vrátit celý kit, nikoli pouze dron.


GoPro Karma; Zdroj: GoPro

GoPro zatím neoznámilo, kdy budou drony zpět v prodeji, v současné době ale teprve příčinu problému zkoumá a tak není úplně jasné, zda se vůbec drony vrátí zpět na trh. Pokud ale vezmeme v potaz fakt, že GoPro na Karmu spoléhalo a do vývoje vložilo nemalé peníze, pravděpodobně ji ještě uvidíme, tentokrát ale v podobě, které nevypadne napájení nad davem lidí, kterým by mohl dron spadnout na hlavu a způsobit zranění. Při pádu z velké výšky totiž může i dron, který váží 1kg, vážně ublížit.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 10.11.2016 7:21
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!