Java týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

HP má problémy, svolává 100 tisíc baterií

HP má opět problémy s bezpečností. V roce 2014 muselo svolávat napájecí kabely, které způsobovaly požáry a škody na majetku, v červnu 2016 došlo na 41 tisíc Li-Ion baterií. Tuto svolávací akci nyní HP rozšířilo na celkem 101 tisíc Li-Ion baterií. Americká CPSC (Consumer Product Safety Commision) tvrdí, že se tyto baterie mohou přehřát a začít hořet.


Jedna z problémových baterií; Zdroj: CPSC

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Konkrétně se problém týká baterií z notebooků HP ProBook, HP Envy, HP Pavilion, HP Compaq a notebooky označené pouze číselným kódem, které byly prodávány od března 2013 do října 2016. Notebooky Compaq, Compaq Presario jsou také s problémovými bateriemi kompatibilní, ale nebyly s nimi dodávány. CPSC doporučuje, aby uživatelé baterii z notebooku vyjmuli a odeslali do HP. Mezitím mohou používat jako zdroj energie nabíječku. Ověřit, zda má uživatel vadnou baterii, případně rovnou požádat o výměnu, lze na stránce svolávacího programu. K ověření lze stáhnout utilitu od HP, v případě, že uživatel utilitu nemůže použít, může samozřejmě ověření provést i zadáním sériového čísla a dalších údajů.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 25.1.2017 21:33
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!