Java týden Java týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení OOP v Brně!

HP má problémy, svolává 100 tisíc baterií

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

HP má opět problémy s bezpečností. V roce 2014 muselo svolávat napájecí kabely, které způsobovaly požáry a škody na majetku, v červnu 2016 došlo na 41 tisíc Li-Ion baterií. Tuto svolávací akci nyní HP rozšířilo na celkem 101 tisíc Li-Ion baterií. Americká CPSC (Consumer Product Safety Commision) tvrdí, že se tyto baterie mohou přehřát a začít hořet.


Jedna z problémových baterií; Zdroj: CPSC

Konkrétně se problém týká baterií z notebooků HP ProBook, HP Envy, HP Pavilion, HP Compaq a notebooky označené pouze číselným kódem, které byly prodávány od března 2013 do října 2016. Notebooky Compaq, Compaq Presario jsou také s problémovými bateriemi kompatibilní, ale nebyly s nimi dodávány. CPSC doporučuje, aby uživatelé baterii z notebooku vyjmuli a odeslali do HP. Mezitím mohou používat jako zdroj energie nabíječku. Ověřit, zda má uživatel vadnou baterii, případně rovnou požádat o výměnu, lze na stránce svolávacího programu. K ověření lze stáhnout utilitu od HP, v případě, že uživatel utilitu nemůže použít, může samozřejmě ověření provést i zadáním sériového čísla a dalších údajů.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 25.1.2017 21:33
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!