Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

IMAX plánuje otevřít šest kin s virtuální realitou

IMAX, známá síť velkých a kvalitních kinosálů, podle deníku The Wall Street Journal plánuje otevřít po světě několik kin s virtuální realitou. Problémem dnes již nejsou zařízení pro přehrávání, ale obsah - společnost se spolu s Googlem snaží vyvinout kameru pro virtuální realitu na filmové úrovni. Taková by měla být do roka a půl dostupná pro komerční používání, ale přesto chce IMAX kina otevřít ještě tento rok - první z nich bude v Los Angeles a dále je v plánu expandovat do Číny. Sály budou používat headsety od švédského výrobce Starbreeze, který nabízí 210° široký výhled, narozdíl od 110° u Oculus Rift nebo HTC Vive. Plánem je, aby byl obsah vázán k již existujícím věcem a společnostem, trval kolem 10 minut a stál mezi sedmi a deseti dolary. Společnost IMAX tak chce umožnit snažší přístup k virtuální realitě i těm, kteří nechtějí nebo nemohou investovat do headsetů a také usnadnit prožívání těchto zážitků s přáteli v jednom kinosále. Jak dobrý nápad to je, jistě ukáže čas.

VR Kino Zdroj: Neilson Barnard/Getty Images

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Co si vy myslíte o virtuální realitě a konkrétně pak o tomto nápadu? Má podle vás šanci na úspěch, nebo je odsouzen k nezdaru?

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Vojta Pšenák 21.5.2016 10:07
Avatar
...
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
jakubho
Člen
Avatar
jakubho:21.5.2016 20:38

To by bylo naprosto úžasné. Pokud by to ve výsledku znamenalo, že se jakoby nacházím přímo v tom filmu, myslím, že by to zážitek dostalo na zcela novou úroveň. Kdybych měl tu možnost, určitě bych to vyzkoušel. Však se taky říká, že lidé se dělí na dvě skupiny: Ti, kteří o VR ještě pochybují a ti, kteří již VR vyzkoušeli :-)

Odpovědět
21.5.2016 20:38
Chyba-Jediná jistota v životě programátora.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na jakubho
:21.5.2016 21:34

Zase u těch VR filmů přijdeš o umění kameramana. Když si dvě osoby řekněme nenápadně předají klíč, ty se můžeš dívat úplně na druhou stranu a pak ti půlka filmu nebude dávat smysl, zatímco když ti kamera ukáže, jak si ten klíč předávají, budeš vědět, co se děje. Ne všechno se hodí do VR.

 
Odpovědět
21.5.2016 21:34
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.