Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Londýn má gigabitové hotspoty

Společnost Intersection, která má na svědomí gigabitovou Wi-Fi LinkNYC, kterou v New Yorku šíří reklamní kiosky, začala v Londýně provozovat podobný projekt s názvem InLinkUK. Narozdíl od New Yorku by se ale sťí měla rozšiřovat po celé Velké Británii.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Síť šíří kiosky, které jsou hlavně reklamní plochy, zaplatí tak samy svůj provoz. Bohužel nahradí část ikonických červených telefonních budek, většina jich ale, právě z historických důvodů, zůstane na svém místě. Kromě Wi-Fi a zobrazování reklamy ale kiosky nabízí i možnost prohlížet mapy na integrovaném tabletu, hovory zdarma a nabíjení telefonů z USB portů. V New Yorku bylo dříve možné prohlížet i web, ale protože tuto funkci využívali především bezdomovci, kteří poté pohoršovali okolí, je nutné mít k brouzdání na webu vlastní zařízení.

Narozdíl od LinkNYC budou ale kiosky sledovat to, co prohlížíte, a tuto historii ukládat. Bohužel jim to ukládá britský zákon. Stále je však možné použít VPN či Tor, pak se veškerý traffic stává pro poskytovatele připojení nečitelný.

V Londýně už se podobné sítě nachází, například 20 000 hotspotů vrámci sítě The Cloud od internetového providera Sky. Ta ale dosahuje řádově nižších rychlostí a jsou na ní aplikovaná různá omezení obsahu, který lze prohlížet.


Nenápadný banner šířící Wi-Fi; Zdroj: InLinkUK

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 28.6.2017 14:02
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Kubba
Člen
Avatar
Kubba:5.7.2017 11:07

Dobré vědět, ale ještě jsem to nepotkal :D.

 
Odpovědět
5.7.2017 11:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.