Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Mapy.cz umí kešky, kvůli Groundspeaku ale s odchylkou

Český mapový portál Mapy.cz provozovaný Seznamem získal přístup k API hry Geocaching a nyní zobrazuje po zadání názvu keše nebo jen slova "keš" do vyhledávání jednotlivé kešky. Jak se ale zobrazuje i u popisu kešky, informace o poloze mohou být nepřesné a to kvůli omezení společnosti Groundspeak která Geocaching provozuje. Kdyby byly dostupné přesné polohy kešek, ztrácela by tak hra logiku, stačilo by jen si vyjít a najít kešku na velmi malém prostranství.

Ve výpisu informací o kešce ale chybí ještě velké množství podstatných informací, zobrazuje se totiž jen její kód, datum založení, autor, obtížnost, terén, velikost a stav. Chybí například dostupnost, nedozvíte se tak, jestli se ke kešce dostanete jen na hřbetu koně nebo cesta chybí, na auto můžete zapomenout a budete se muset prodrat zdivočelým křovím.

Zobrazení keší má několik nedostatků, z těch podstatnějších lze vypíchnout třeba to, že některé keše se zobrazí jen při velkém přiblížení (na úroveň ulice). Podle čeho se volí keše zobrazené neustále a keše zobrazené jen při přiblížení jasné není a výběr je zcela náhodný.

Keše, resp. jejich polohu můžete uložit do Batůžku který je synchronizovaný s mobilními zařízeními a tak zcela vynechat oficiální aplikaci.

Zdroj: Mapy.cz


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní Účet 12.9.2015 13:32
Avatar
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
David Novák
Tvůrce
Avatar
David Novák:12.9.2015 15:02

"kešky"??? wtf o.O

Je to normálně cache. To počešťování všeho možného je fakt nechutné..

Odpovědět
12.9.2015 15:02
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
coells
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na David Novák
coells:12.9.2015 18:27

Vítej na Brusu jazyka českého, vlastně Brusu jazyka programátorského, největší počešťovací sociální síti :-D

 
Odpovědět
12.9.2015 18:27
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na David Novák
:12.9.2015 21:59

Nějak si nedokážu představit že bych psal "cacheky" a jeví se mi to jako něco odporného, ještě odpornější než černoušek pro Kohouta. ;) Jinak počeštěný výraz "keš" dneska najdeš ve všech koutech českého internetu a i na oficiálních webovkách se používá "keš", malou ukázku máš v příloze.

 
Odpovědět
12.9.2015 21:59
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.