Body zdarma Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Microsoftu Surface Studio byl rozebrán

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V iFixit rozebrali Microsoft Surface Studio. A odhalili několik překvapení. Po tom, co odhalili tajemství snad všech Apple zařízení a i některých zařízení jiných značek, přistál na jejich stole i nový all-in-one počítač od Microsoftu z řady Surface. Za obřím, 28" displejem s rozlišením 4500x3000 pixelů, se skrývá Intel Core šesté generace s 8 až 32GB RAM, Nvidia GeForce GTX 965M nebo Nvidia GeForce GTX 980M a 1 nebo 2TB hybridní úložiště.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zajímavé je M.2 64GB/128GB flashové úložiště od SanDisku, které tvoří část hybridního úložiště. K tomu patří i 1TB/2TB HDD od Seagate, který je, překvapivě, připojen pomocí standardního SATA rozhraní. Microsoft se tak vydal cestou kombinace běžných technologií a umožnil tak snadnou opravu poškozených součástek. Mírné zklamání ale přichází u RAM, která je na základní desce připájená a její výměna nepřipadá v úvahu, je tedy nutné brát na RAM ohled již při nákupu.


Surface Studio rozebrané tak, jak to jen jde; Zdroj: iFixit

Nakonec obdržel tento nový all-in-one od Microsoftu skóre opravitelnosti 5/10, je na tom tedy mnohem lépe, než například nový MacBook Pro, který má skóre pouze 1/10. Pozitivní faktory jsou především odpojitelné a snadno vyměnitelné úložiště a displej, negativní je zase napevno připájená RAM, CPU a GPU.

Zdroj: iFixit


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 29.11.2016 20:07
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!