Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Puma vyrobila závodního robota

Puma vyvinula malého robota, nebo spíše vozítko, které má pomoci sportovcům při tréninku. Jelikož na trati závodí s nimi, má jim dodat motivaci, jelikož se upnou na reálný cíl, se kterým závodí.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Bohužel Puma nezveřejnila příliš podrobných informací, a tak víme jenom to, že má 4 kola, rovně jede díky 9 IR diodám snímající bílou čáru na trati a má v sobě zabudované dvě GoPro kamery (vpředu a vzadu), aby si sportovci mohli prohlédnout jejich výkon.

Robot se ovládá mobilní aplikací, kde si nastavíte vzdálenost a čas, který chcete překonat a robot už sám spočítá, jakou má jet rychlostí. Pak už zbývá jej jenom postavit na start a on vám závod odstartuje.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 30.4.2016 21:49
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:30.4.2016 23:19

Jo, a to není špatný nápad.
Ne jako motivace, ale spíš jako měřák.
Nechám robota jet rychlostí, která je kousek pod mojí maximální.
Při běhu pak zkouším jak se změna vlastností běhu (prodloužení/zkrá­cení kroku, zvedání kolen, "silový" běh, víc zabírat rukama) projeví na výsledné rychlosti...

 
Odpovědět
30.4.2016 23:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.