Psst. EU dotace 85 % pro OSVČ a firmy lze nyní čerpat i na e-learning. Více informací
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Halloween BF

Routery Turris Omnia už putují k uživatelům

Výkonné routery Turris Omnia, které ve své crowdfundingové kampani prodává sdružení CZ.NIC, již tento týden zamíří ke svým uživatelům. Po několika odkladech kvůli problémům s výrobou či součástkami se tak první uživatelé konečně dočkají svého nového routeru.

Jako první přijdou na řadu uživatelé, kteří si objednali verzi s 1GB paměti RAM. Dostane se na všechny, kteří mají objednanou pouze desku, stříbrnou variantu bez Wi-Fi a stříbrnou variantu s Wi-Fi, částečně budou uspokojeni také uživatelé, kteří si objednali modrou variantu s Wi-Fi.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V polovině září již bylo vyrobeno skoro 700 kusů (17% z celkového počtu objednaných routerů) a právě 700 je týdenní kapacita výrobní linky. Všechny routery by tak měly být vyrobeny za necelých 6 týdnů.


Osazená deska Turrisu Omnia; Zdroj: CZ.NIC

Pro nové zájemce stále běží kampaň na crowdfundingovém serveru Indiegogo. Možnosti jsou však značně omezné, již není možné si vybrat barvu routeru, přikoupit LTE či hacker kit a nebo zakoupit samostatnou desku. Dostupné jsou pouze černé verze s Wi-Fi a to za 246 dolarů (1GB RAM), případně 284 dolarů (2GB RAM). K ceně je nutné také připočítat poštovné a DPH.

Kromě velké RAM se Turris Omnia může pochlubit dvoujádrovým ARM procesorem o taktu 1.6GHz, 8GB eMMC paměti (původně byly plánovány pouze 4GB), 5x 1Gbit LAN portem a jedním 1Gbit WAN portem Mini PCIe, Wi-Fi 802.11/b/g/n/ac, USB 3.0 porty a nebo také nezvyklým SFP portem, který se bude hodit především uživatelům s FTTH (Fiber-To-The-Home, optické připojení až do domu). Veliký nezvyk je také kryptočip, který dodává dostatek entropie a RTC se záložní baterií, Turris Omnia totiž hledí také na bezpečnost. Zapojení do výzkumného programu je narozdíl od původního routeru dobrovolné, možnost zde ale stále zůstává.

Zdroj: CZ.NIC


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 21.9.2016 14:55
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!