Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Seagate vydal externí SSD

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Seagate vydal jeden z mála externích SSD na trhu. Zatím je určen pro připojení k Xboxu One, jelikož se ale připojuje portem USB 3.0, neměl by být problém naformátovat ho třeba na ext4 či NTFS.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jelikož v Xboxu One není možné vyměnit interní disk za větší, Seagate již dříve přišlo s řešením a začalo prodávat externí disky řady Game Drive for Xbox v kapacitách 2TB a 4TB. Ty ale dosahují rychlosti čtení pouze 140Mb/s a načítání některých her mohlo být značně zdlouhavé. Game Drive for Xbox SSD tak čte rychlostí 440Mb/s, disponuje ale kapacitou pouze 512GB. Konkrétně v tomto případě se však hráč musí buď smířit s malým prostorem pro hry nebo s jejich pomalým načítáním, jedna hra má totiž kolem 30GB. Na 4TB plotnovou variantu disku od Seagate se jich tak vejde i více než 100, na SSD verzi pouze něco kolem 15. Seagate hraje i na design, disk je ukrytý v obalu z broušeného hliníku, který ho navíc i chladí. Po obvodu hliník doplňují plastové rámečky.

Seagate Game Drive for Xbox SSD se dostane do obchodů s cenovkou $199.99, v České republice by tak po přičtení DPH mohla jeho koupě vyjít zhruba na 6 tisíc korun.


Nový disk od Seagate; Zdroj: Seagate

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 2.11.2016 7:25
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!