IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Seznam staví vlastní datové centrum

Dnes 7.5.2014 položili zástupci společnosti Seznam.cz v Praze v Horních Počernicích základní kámen vlastního datového centra. Základní stavební práce by měly být hotové do konce roku 2014 a kompletní datové centrum by mělo stát do 10 let, tedy do roku 2024. Plánovaná investice by neměla přesáhnout částku 200 milionů Kč z vlastních zdrojů s návratností mezi 6-8 lety. Nové datové centrum bude využívat výhradně Seznam.

Základní kámen datacentra Seznamu - Zprávy ze světa hardwaru

Foto: seznam.cz

V současnosti Seznam využívá datacentra od dodavatelů, která jsou již ale zastaralá a neefektivní. Zvyšující se nároky a také náklady tak Seznam přivedly k plánu na vlastní datacentrum, které sníží energetickou náročnost i negativní ekologické dopady a v neposlední řadě zlepší ekonomickou návratnost.

Datacentrum Seznam - Zprávy ze světa hardwaru

Foto: seznam.cz

V novém datacentru bude prostor pro 192 racků nebo také laboratoř pro testování nových technologií. Do budoucna je také v plánu vystavění solárních panelů a dalších inovací, které pomohou zvýšit úspory. Při vstupu do budovy budou zaměstnanci kontrolování kombinovanou biometrií, která dokáže rozpoznat nejen otisky prstů, ale hlavně scanuje krevní řečiště.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala x 7.5.2014 21:42
Avatar
x
Aktivity