Java týden
Procvič si angličtinu zdarma s naším americkým e-learningem! Learn more
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!

Uber použije senzory z telefonu ke kontrole řidičů

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Uber je služba, která vám umožňuje svést se za poplatek autem někoho jiného. Přes aplikaci si vyberete, kam chcete jet, poté některý z řidičů přijme vaši nabídku, vyzvedne vás a odveze, načež pomocí propojené kreditní karty vám jsou strženy peníze za odvoz.

Aby služba dosahovala nejvyšší kvality, tak zákazník je po vystoupení z auta přes aplikaci dotázán, jak byl se službou spokojen. Uber se ale nezajímá hlavně o to, jestli řidič má umyté auto nebo jestli si s vámi povídal. Velmi důležité je také, zda řidič dodržoval předpisy. A Uber si sice názoru zákazníka váží, ale chtěl by také mít pohled na věc i ze strany řidiče.

Pokud je hodnocení nízké, zeptáme se proč. Může to být kvůli tomu, že řidič je nespokojený s nezdvořilým pasažérem, nebo proto, že pasažér se obával že řidič například jel příliš rychle. V obou případech potřebujeme zjistit pravdu, a k tomu je třeba znát názor obou stran. Ale díky technologii můžeme snadněji zjistit, co je pravda.

-Uber

A tak se Uber rozhodl, že začne kontrolovat řidiče s pomocí sensorů v telefonu. Jelikož aplikace musí být po dobu jízdy zapnuta, aby bylo možné zjistit, kudy řidič jel a vypočítat cenu, toto řešení se přímo nabízí. Tudíž aplikace bude neustále kontrolovat data z gyroskopu a dalších senzorů, ze kterých může zjistit, jak rychle auto jede, nebo zda řidič telefon momentálně nepoužívá za jízdy, což je v rozporu s pravidly silničního provozu.

Zdroj: TechCrunch


 

 

Zprávu pro vás napsal Adam Ježek 27.1.2016 20:50
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!