Benefit portál
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Uber se opět rozšiřuje, spouští UberMOTO

Uber se již angažuje v mnohých odvětvích přepravy. Od přepravy lidí (UberPOP, UberBLACK, UberTAXI) přes balíčky (UberRUSH) po jídlo (UberEATS). Nyní chce vyzkoušet trošku jiný způsob přepravy lidí - motorky. Je to poprvé, co bude Uber fungovat i s dvoukolými přepravními prostředky.

Zkoušet to bude na velmi specifickém trhu, konkrétně v Bangkoku. Každá motorka sebou bude muset mít helmu pro pasažéra a splňovat jisté podmínky stanovené Uberem, stejně tak bude muset projít dodatečnými testy i řidič.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ceny budou na naše poměry přehnaně nízké, pro obyvatele Bangkoku ale budou ideální. Základ bude cca 7CZK, každý další kilometr cca 2.50CZK. Minuta bude stát v přepočtu 50 haléřů.

UberMOTO startuje podle Uberu v Bangkoku právě proto, že jde o město, kde přeplněné silnice působí jako velký problém pro všechny, kteří k přepravě využívají dopravní prostředky jedoucí po silnici. Motorky zajistí větší propustnost silnic a tak i rychlejší přepravu.

V budoucnu by se UberMOTO mohl dostat i do České republiky. V Praze již Uber působí se službami UberPOP a UberBLACK, objevit by se u nás tedy mohl i UberMOTO. Kromě něj by jistě čeští uživatelé uvítali i UberRUSH jako levnější náhradu kurýra.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 24.2.2016 19:01
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!