První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

UberRUSH startuje ve třech městech

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Náhrada taxíků Uber fungující v USA a některých zemích Evropy včetně České a Slovenské republiky se rozšiřuje o další službu - UberRUSH. Je určena především pro drobné obchodníky, například květináře či místní rychlé občerstvení. Uber ji spustil v San Franciscu, Chicagu a New Yorku.

Naši partneři možná hledají právě tebe!

UberRUSH funguje na principu, že si obchodník přivolá nejbližšího Uber řidiče, kterému předá zásilku a adresu příjemce. Obchodník poté může sledovat v reálném čase pohyb auta až do předání zásilky. Uplatnění najde především v malých lokálních obchodech, například v květinářstvích, cukrárnách nebo obchodech s oblečením.

Velkou nevýhodou je cena, která je v Chicagu $5 za první míli, $2.75 za každou další. V New Yorku je cena trošku vyšší, za první míli zaplatí obchodník $5.50, za každou další ale jen $2.50. Nejvyšší počáteční cena je v San Franciscu kde první míle stojí $6, každá další poté $3. Reálné nasazení v České republice za současných cenových podmínek je tedy nereálné vzhledem k tomu, že u většiny lokálních obchodů (převážně u pizzerií) je cena za dovážku až do domu většinou do 50CZK.

Jednoduchá bude i implementace. UberRUSH podporuje systémy Shopify, Clover, Delivery.com, BigCommerce a ChowNow, z e-shopů jej podporuje například 1800flowers.com.

Zdroj: Uber


 

 

Zprávu pro vás napsala 14.10.2015 17:30
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!