Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Dokončen oboustranný USB Type-C

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nový USB Type-C byl konečně dokončen a postupem času se o něm ví čím dál tím více. Mezi určitě nejlepší vlastnosti patří jeho oboustrannost. Obsahuje totiž 18 pinů, ale využívá jich jenom devět - podle toho, jak ho zastrčíte do zařízení. Podporuje nejnovější a nejrychlejší standard USB 3.1. Podle nejnovějších informací bude umět přenášet i zvuk a video a to až v rozlišení 5K. Velikost samotného konektoru by měla být podobná klasickému Micro USB.

USB Type-C

(zdroj: vesa.org)

Otázkou ovšem zůstává rozšíření. Protože USB Type-C nebude kvůli své velikosti a oboustrannosti kompatibilní s žádnými jinými USB konektory, bude se připojení zatím muset řešit redukcí. Až se ale nový USB konektor rozšíří, určitě bude hodně užitečný a používaný. První zařízení s takovýmto konektorem by se mělo objevit na začátku příštího roku.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Pavel Junek 24.9.2014 21:25
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Theodor Johnson
Redaktor
Avatar
Theodor Johnson:25.9.2014 22:14

Nechápu, proč dělají stále menší a menší konektory, na dvou mobilech mi přestalo nabíjení kvůli prachu, to se mi u normální velikosti usb nikdy nestalo. Navíc se to pěkně blbě čistí.

Odpovědět
25.9.2014 22:14
Mo8ilε 15 Ѐλđ
Avatar
nalimleinad
Člen
Avatar
Odpovídá na Theodor Johnson
nalimleinad:29.9.2014 20:50

Já zatím nikdy neměl problém s tím, že by se mi do konektorů dostával prach. Hold je už taková doba, kde se stále zmenšuje. Mě ani to zmenšení moc nevadí a možná jsem za něj i celkem rád, vejde se jich všude alespoň více. Jen se obávám, aby konektory nevypadávaly a aby přežili oheb. Když s klasickýma USB koncovkama v konektorech škubnu do strany, tak přežijou, ale když budou menší...

 
Odpovědět
29.9.2014 20:50
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Zbyňa
Člen
Avatar
Zbyňa:28.12.2014 19:53

hmmm pravda já mohu potvrdit že u prestigia mám mini usb na nabíjení plus sdílení dat takže ho používám dost často a tal vyvstává otázka jak dlouho mi vydrží mmj už jsem stihl za krátkou dobu koupit novou nabíječku leč pouze mou vinou (ztráta nooo prostě fail) ale jinak problém mám při nabíjení na 2A nic ale při 1A uplně v pihodě dqlší problém při připojení k pc hlásí chybu poškozený ovlafač usb portu ted nevim nebo bude problem přímo s HW doufám že je to pouze poškozený ovladač leč po mnoha pokusech budu muset usouditbže jde opravdu o vadný HW :-( snad se nikdo nebude zlobitbže jsem trošku idběhl od tématu XD učel světí prostředky.

 
Odpovědět
28.12.2014 19:53
Avatar
Zbyňa
Člen
Avatar
Zbyňa:28.12.2014 19:54

Jinak sry psal jsem moc rychle tak se omlouvám za hrubky

 
Odpovědět
28.12.2014 19:54
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.