Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Úsvit vícebarevného 3D tisku

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Možnosti 3D tisku nabývají stále na větší důležitosti a při tom se objevuje stále více a více nových konstrukcí a způsobů tisku. Ale žádná tiskárna zatím neřešila způsob, jak plynule tisknout jeden vícebarevný předmět bez nutnosti žádné další pozdější kompletace. A právě touto otázkou se po delší dobu zabývala skupina Mosaic Manufacturing, jejichž šestičlenný tým ve středu 22. dubna založil na kickstarteru kampaň, kterou chce financovat výrobu jejich zařízení.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Cílem bylo vyvinout takové zařízení, které by se dalo spárovat s jakoukoliv již existující tiskárnou podporující programující jazyky gcode a x3g a zároveň standardní tavitelná vlákna o průměru 1,75mm (ať už se jedná o polymerové, bio nebo vodivé, seznam nejčastěji používaných si můžete prohlédnout zde), spolupracovalo se všemi běžně používanými modelovacími 3D programy a hlavně aby to byl praktický, lehký a cenově dostupný doplněk pro vaši tiskárnu. A tak se zrodilo Palette, doplněk, který v závislosti na vašem modelu a precizním open source softwaru zpracuje až čtyři náplně různých barev nebo vlastností v jedno vlákno. Kampaň běží pouze tři dny, ale už se podařilo dvojnásobně splnit cíl (75 000 dolarů) a téměř všechny limitované odměny jsou už také pryč, ale pokud vás kampaň přece jenom zaujala a chtěli by jste ji také podpořit, stále si ještě můžete koupit vytisknutou barevnou klíčenku za 15 dolarů (380 Kč).

combinace variace

Svítilna vytisknutá ze dvou barevných a jednoho vodivého vlákna (1), možností tisku je opravdu hodně (2)

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: twitter.com
(1) a (2): slashgear.com


 

 

Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!