PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Vaio se vrací, tentokrát bez Sony

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Značku Vaio dlouhou dobu vlastnila Japonská společnost Sony. Nedávno se ale Vaio osamostatnilo a nyní značku vlastní Vaio Corporation, která byla aktivní pouze v Japonsku. Přišel ale zlom a Vaio Z Flip, drahý a podle výrobce i kvalitně zpracovaný notebook, se dostane na trh i v USA.

Z Flip je třináctipalcový high-end notebook s rozlišením displeje 2560x1440 a tedy stejnou hustotou pixelů, jako mají například třináctipalcové MacBooky Pro s Retina displejem. Displej je dotykový a je možné ho přetočit do režimu, kdy notebook vypadá jako obrovský tablet. Uvnitř Z Flipu běží Intel Core i5 nebo Intel Core i7 na architektuře Skylake, doprovází ho 8 nebo 16 GB RAM. Uvnitř notebooku nalezneme baterii, která ho udrží při životě kolem 12 hodin, což ale, podle výrobce, není finální výdrž. Cena začíná na $1799, v přepočtu 45 tisíc korun.

Kromě Z Flipu ale Vaio přišlo i s levnější alternativou, která postrádá vlastnost Flip, tedy možnost přetočit displej do polohy tabletu. Vaio mu říká Z Clamshell. Narozdíl od Flipu ale nemá ani dotykový displej s jemným rozlišením, na stejné ploše je použito rozlišení pouze 1080p. Cena je ale o $300 příznivější, začíná totiž na $1499, v přepočtu 37 tisíc korun.

Poslední novinkou od Vaia je prosté Vaio S, které svým zevnějškem připomíná notebooky ze začátku tisíciletí. Disponuje totiž VGA i Ethernet konektorem, které se do řady Z nedostaly kvůli svým mohutným rozměrům.

Vaio Z Flip a Vaio Z Clamshell se v USA začnou prodávat již v únoru, Vaio S až v březnu.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 27.1.2016 20:32
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!