Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Vaio se vrací, tentokrát bez Sony

Značku Vaio dlouhou dobu vlastnila Japonská společnost Sony. Nedávno se ale Vaio osamostatnilo a nyní značku vlastní Vaio Corporation, která byla aktivní pouze v Japonsku. Přišel ale zlom a Vaio Z Flip, drahý a podle výrobce i kvalitně zpracovaný notebook, se dostane na trh i v USA.

Z Flip je třináctipalcový high-end notebook s rozlišením displeje 2560x1440 a tedy stejnou hustotou pixelů, jako mají například třináctipalcové MacBooky Pro s Retina displejem. Displej je dotykový a je možné ho přetočit do režimu, kdy notebook vypadá jako obrovský tablet. Uvnitř Z Flipu běží Intel Core i5 nebo Intel Core i7 na architektuře Skylake, doprovází ho 8 nebo 16 GB RAM. Uvnitř notebooku nalezneme baterii, která ho udrží při životě kolem 12 hodin, což ale, podle výrobce, není finální výdrž. Cena začíná na $1799, v přepočtu 45 tisíc korun.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kromě Z Flipu ale Vaio přišlo i s levnější alternativou, která postrádá vlastnost Flip, tedy možnost přetočit displej do polohy tabletu. Vaio mu říká Z Clamshell. Narozdíl od Flipu ale nemá ani dotykový displej s jemným rozlišením, na stejné ploše je použito rozlišení pouze 1080p. Cena je ale o $300 příznivější, začíná totiž na $1499, v přepočtu 37 tisíc korun.

Poslední novinkou od Vaia je prosté Vaio S, které svým zevnějškem připomíná notebooky ze začátku tisíciletí. Disponuje totiž VGA i Ethernet konektorem, které se do řady Z nedostaly kvůli svým mohutným rozměrům.

Vaio Z Flip a Vaio Z Clamshell se v USA začnou prodávat již v únoru, Vaio S až v březnu.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 27.1.2016 20:32
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!