Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Western Digital přišel s externím SSD

Western Digital se konečně přidal k ostatním výrobcům externích disků a představil vlastní externí SSD, kterému říká My Passport SSD. Design vychází z klasických plotnových disků My Passport, jediné, co se změnilo, jsou vnitřnosti - tam se vyměnil plotnový disk za SSD, které nabízí rychlost až 515MB/s. Po loňském nákupu SanDisku je to logický krok, ke konci minulého roku již Western Digital začal prodávat interní SSD.


Nový My Passport SSD; Zdroj: Western Digital

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nové My Passport SSD se připojuje pomocí USB 3.1 s portem USB-C, čímž nahrazuje dlouhodobou tradici USB 3.0 s portem microUSB. Nyní je tak pouze na disku uvnitř krabičky, jakou rychlost dokáže nabídnout - ta je zatím limitovaná na 515MB/s, což je 4120 Mb/s. Nové My Passport SSD jsou dostupné v kapacitách 256GB za €119.99, 512GB za €199.99 a 1TB za €399.99. To je oproti běžným diskům My Passport obrovský rozdíl, jejich 1TB varianta totiž stojí pouze €74.99, SSD navíc nejsou dostupné ve větších variantách, stropem je prozatím 1TB. Pro běžné uživatele, kteří hledí spíše na cenu, než na rychlost, případně chtějí ukládat opravdu velké objemy dat, tak zatím nejsou externí SSD určeny.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsala 8.4.2017 10:27
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!