Procvič si angličtinu zdarma s naším americkým e-learningem! Learn more
Pouze tento týden sleva až 80 % na celý Java e-learning!

Western Digital přišel s externím SSD

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Western Digital se konečně přidal k ostatním výrobcům externích disků a představil vlastní externí SSD, kterému říká My Passport SSD. Design vychází z klasických plotnových disků My Passport, jediné, co se změnilo, jsou vnitřnosti - tam se vyměnil plotnový disk za SSD, které nabízí rychlost až 515MB/s. Po loňském nákupu SanDisku je to logický krok, ke konci minulého roku již Western Digital začal prodávat interní SSD.


Nový My Passport SSD; Zdroj: Western Digital

Nové My Passport SSD se připojuje pomocí USB 3.1 s portem USB-C, čímž nahrazuje dlouhodobou tradici USB 3.0 s portem microUSB. Nyní je tak pouze na disku uvnitř krabičky, jakou rychlost dokáže nabídnout - ta je zatím limitovaná na 515MB/s, což je 4120 Mb/s. Nové My Passport SSD jsou dostupné v kapacitách 256GB za €119.99, 512GB za €199.99 a 1TB za €399.99. To je oproti běžným diskům My Passport obrovský rozdíl, jejich 1TB varianta totiž stojí pouze €74.99, SSD navíc nejsou dostupné ve větších variantách, stropem je prozatím 1TB. Pro běžné uživatele, kteří hledí spíše na cenu, než na rychlost, případně chtějí ukládat opravdu velké objemy dat, tak zatím nejsou externí SSD určeny.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 8.4.2017 10:27
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!