Java týden První novoroční výprodej
Využij prvních novoročních slev a získej od nás až 80 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Java týden se slevou na e-learning až 80 %

Zemřel Andrew Grove, bývalý ředitel Intelu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
Naši partneři možná hledají právě tebe!

Dnes v noci oznámila společnost Intel, že její první zaměstnanec, bývalý prezident a CEO společnosti, Andrew Grove, ve věku 79 let zemřel. Příčinu smrti neoznámila, Grove však trpěl Parkinsonovou chorobou a v 90. letech měl diagnostikovanou rakovinu prostaty. Grove se narodil 2. září 1936 v Maďarsku, odkud ve svých dvaceti letech po okupaci uprchl do USA, kde studoval na Městské univerzitě New Yorku a na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Mezi lety 1979 až 1997 byl prezidentem Intelu, do roku 2005 působil jako předseda správní rady. V roce 1997 ho časopis Time označil mužem roku. Dlouho bojoval za zachování technologické výroby přímo v USA, především díky němu dnes Intel má většinu produkce stále ve Spojených státech. Byl ženatý, měl dvě dcery a osm vnoučat.

Andrew Grove

Zdroj: Intel


 

 

Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar

Člen
Avatar
:22.3.2016 21:32

Škoda ho. :(

 
Odpovědět
22.3.2016 21:32
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.