Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Sales week Easter - 50

3Doodler 2.0 a nový materiál FLEXY

Společnost Wobbleworks představila na veletrhu CES svoji novou pružnější náplň pro 3D pera a zároveň s tím založila crowdfundingovou kampaň skrze portál Kickstarter na financování lepší verze 3D pera 3Doodler s pořadovým číslem 2.0. S perem 3Doodler 1.0 jste se už mohli částečně seznámit v článku o tisknuté módě. Jedná se o kombinaci tavící pistole a 3D tiskárny. Jako náplně bylo doposud používáno vláken PLA (polylaktid - plastu podobný materiál vyráběný z přírodních cukrů a škrobů) a ABS (akrylonitril­butadienstyren - typ termoplastu).

rozdil vlastnosti

Porovnání verzí 3Doodler (1), ukázka novinek pera 3Doodler 2.0 (2)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

U nového pera došlo ke spoustě znatelných změn, díky kterým má být práce s Doodlerem podobná, jako byste psali tužkou, což má zaručit ještě větší zážitek při tvorbě. Na první pohled jde vidět že Doodler je daleko menší a lehčí, dostalo hliníkové šasi a chladící větráček se přemístil na samotný konec pera, aby uvolnil místo pro ruce. Jeho další výhodou je vyměnitelnost hrotů a tím možnost tvořit s různými úrovněmi detailů. Další novinkou je snížení spotřeby elektrické energie až na polovinu, možnost změny rychlosti dávkování nebo manuální nastavení teplot pera. A co nejvíce potěší, obě dvě verze 3Doodleru mohou vyrábět ještě větší škálu výrobků, a to díky novému materiálu FLEXY, který jak už název napovídá, umožňuje vyrábět ohebné či celkově pružné předměty. Maxwell Bogue, spoluvynálezce pera 3Doodler, na CES prezentoval vlastnoručně vyráběné možnosti použití FLEXY. Mezi zajímavé kousky bezpochyby patřila bunda, u které Bogue sdělil, že mu její výroba zabrala celé tři série seriálu American Horor Story nebo peněženka, nad kterou strávil pouze dva díly Futuramy. Cena FLEXY se odhaduje na 9.99 dolarů (235 Kč) za balení 25 strun, každá po 25 cm a 3Doodler je možné zakoupit na Kickstarteru za 99 dolarů (2 331 Kč).

vyrobky

ukázka výrobků na CES 2015

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura: www.tomsguide.com
(1) a (2): www.kickstarter.com


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 11.1.2015 18:07
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!