Apple podal návrh k odvolání proti rozhodnutí soudu

Apple 25. února podal u soudu v Kalifornii odvolací návrh, aby zamítl nařízení FBI k zpřístupnění zašifrovaného iPhonu teroristy, přičemž nařízení označil za "nebezpečné" a překračující zákonné pravomoci.

Odvolací návrh je reakcí na rozkaz soudu z minulého týdne, který nařídil Applu vytvořit speciální software, který by umožnil vytáhnout data z iPhonu. iPhone patřil Syedovi Rizwanovi Farookovi - jednoho ze střelců v prosincovém teroristickém útoku v San Bernardinu v Kalifornii.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Společnost Apple dostala ultimátum rozkaz vykonat do 26. února. Apple si však stojí za tím, že vytvoření backdooru je pokoření vlastního zabezpečení.

Návrh k odvolání má až 36 stran s dlouhým výčtem argumentů, včetně technických záležitostí, zákonných popisů a vysvětlení, v čem podle Applu selhává Bílý dům v pochopení "jak zákony fungují."

Vláda se totiž odvolává na zákon z roku 1989, který jí dává právo dávat v určitých bezpečnostních situacích někomu něco nařídit. Ovšem podle Applu tento zákon rozhodně nedává právo vládě k tomu, aby nařizovala vytvoření nebezpečného kódu, který zatím neexistuje. Také tvrdí, že vytvořit tento speciální software by mohlo zabrat týdny. A že by jeho vznik mohl "otevřít Pandořinu skříňku".

Apple se také odvolává na zákon Communications Assistance for Law Enforcement Act, který uděluje výjimku vykonávat příkazy soudu právě v takových případech, kdy společnost nemá k dispozici šifrovací klíč apod.

V současné době zná heslo k iPhonu Farooka jen Farook sám a ten je mrtvý.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Matt 27.2.2016 12:33
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:27.2.2016 19:57

Apple, som s tebou!

 
Odpovědět
27.2.2016 19:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.