Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Apple se pochlubil s novými systémy a hardwarem

Jako každý rok se v Kalifonii odehrává konference WWDC 2017, na jejíž keynote včera Apple představil novinky jak z oblasti hardwaru, tak softwaru.

Tím, co nejvíce ovlivní současné uživatele, jsou pravaděpodobně aktualizace systémů. Nové verze s pořadovým číslem 11 se dočká iOS. Uživatelé rozdíl poznají hlavně na iPadech, kde se nově objeví dock podobný tomu v macOS. Bude dostupný ve všech aplikacích a bude umožňovat snadné přenášení aplikací do split-screen módu. Navíc se objeví nové rozhraní pro prohlížení otevřených aplikací, podobné Spaces v macOS. Pro všechny zařízení pak byl vylepšen Control Center, který po třech verzích iOS konečně umožňuje rychle zapínat a vypínat mobilní data.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Velké novinky se dočkali i vývojáři - obchod App Store prošel redesignem a bude nabízet mnohem lepší propagaci aplikací. Novinky dne se například budou zobrazovat v nové záložce Today. Po nedávné změně měny používané pro Českou republiku by se navíc měla objevit možnost přidávat k aplikacím české popisky, což zatím možné není.

Nové možnosti nabízí také macOS 10.13 High Sierra. Nové grafické API Metal 2 by mělo být při některých operacích až o 100% efektivnější, nabízí také podporu externích grafických karet. Ty je možné připojit přes port Thunderbolt 3, nedojde tak k žádným ztrátám na výkonu. Spolu s podporou externích grafických karet oznámil Apple také podporu virtuální reality, k čemuž se připojila také platforma Steam, která uvolnila betaverzi SteamVR pro Mac. Aby měli vývojáři na čem testovat, začal Apple prodávat Developer Kit, který za $599 obsahuje AMD Radeon RX 580 s 8GB paměti. Spolu s kitem obdrží vývojáři také $100 slevu na HTC Vive.

V hardwaru se žádné velké změny, až na dva nové produkty, nekonaly, šlo pouze o upgrade hardwaru. Prvním novým produktem je iMac Pro, který je kombinací iMacu a Macu Pro. Bude možné ho objednat v prosinci za ceny začínající na $4999. Za tuto cenu bude iMac Pro složen z 8 jádrového CPU Intel Xeon, 32GB RAM, GPU AMD Radeon Pro Vega 56 s 8GB HBM2 paměti a 1TB SSD, půjde však vylepšit až na 18 jádrový Intel Xeon procesor, 128 GB RAM, 4TB SSD. Poprvé se na Macu objeví také 10 Gbps Ethernet.


Nový iMac Pro; Zdroj: Apple

Druhým novým produktem, tentokrát určeným především pro běžné uživatele, je HomePod. Jde prakticky o zařízení podobné Google Home nebo Amazon Alexa. Vypadá jako nižší Mac Pro a kromě samotné konverzace se Siri zvládne i velmi dobře přehrávat hudbu. Z toho důvodu bude možné HomePody párovat.


Reproduktor HomePod; Zdroj: Apple

Zdroj: Apple


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 6.6.2017 16:57
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Zbyňa
Člen
Avatar
Zbyňa:16.6.2017 20:43

za 5000 dolcků ať si to klidně nechaj

Odpovědět
16.6.2017 20:43
čistý kód a čitelnej
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.