Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Apple stahuje z nabídky potenciálně urážlivý obsah.

Společnost Apple po vzoru ostatních velkých značek (Amazon, Walmart, eBay, Sears ad.) začala stahovat u svých služeb AppStore a iTunes produkty zobrazující symboly bývalé Americké Konfederace (válka severu proti jihu), reaguje tak na nedávný incident, který momentálně hýbe celou Amerikou, strůjcem tohoto incidentu je jedenadvacetiletý Dilann Roof, který na internetu uveřejňoval rasistické názory směřované proti černochům a také fotografie na, kterých byl vyobrazován právě s válečnou vlajkou Federace. A poté ve středu 24. června v Charlestonském kostele (Jižní Karolína) zastřelil devět věřících, motiv tohoto zločinu byl následně vyhodnocen nikoliv jako nábožensky, ale jako rasově motivované násilí.

banned_flag intro

Symbol, který je momentálně v Americe přirovnáván k nacistickému kříži (1), úvodní obrázek hry ultimate general (2)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

V důsledku toho se Apple odvolalo na bod 19.1 ve svých pravidlech pro nahrávání aplikací na AppStore. Znění bodu 19.1:

„Aplikace obsahující jakékoliv odkazy nebo komentáře o náboženských, kulturních nebo etnických skupinách, které jsou hanlivé, urážlivé, se špatným úmyslem nebo by měli cílovou skupinu jakkoliv poškodit, budou zamítnuty.“

A začalo z nabídky stahovat veškeré aplikace, které obsahují Federační motivy. Při stahování aplikací někteří vývojáři obdrželi zprávu, že úmyslem Apple je stáhnout pouze aplikace, které by mohly nějakým způsobem urazit, pokud tedy vývojáři chtějí své aplikace na trhu udržet, buď pozmění urážlivé motivy, nebo prokáží, že jejich aplikace je vzdělávacího nebo historického účelu. Těmto potížím například čelí Maxim Zasov, vývojář strategické hry Ultimate General: Gettysburg. Hra simuluje Občanskou válku Severu (Unie) proti Jihu (konfederace) a prokazatelně by se dala označit jako aplikace, s jak už historickými, tak také i se vzdělávacími rysy, i přesto hra zůstává stažena z nabídky.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura : apple.com
(1): ultimategeneral.com
(2): eurogamer.net


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Gabriel Mastný 27.6.2015 22:40
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!