PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Apple stahuje z nabídky potenciálně urážlivý obsah.

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Společnost Apple po vzoru ostatních velkých značek (Amazon, Walmart, eBay, Sears ad.) začala stahovat u svých služeb AppStore a iTunes produkty zobrazující symboly bývalé Americké Konfederace (válka severu proti jihu), reaguje tak na nedávný incident, který momentálně hýbe celou Amerikou, strůjcem tohoto incidentu je jedenadvacetiletý Dilann Roof, který na internetu uveřejňoval rasistické názory směřované proti černochům a také fotografie na, kterých byl vyobrazován právě s válečnou vlajkou Federace. A poté ve středu 24. června v Charlestonském kostele (Jižní Karolína) zastřelil devět věřících, motiv tohoto zločinu byl následně vyhodnocen nikoliv jako nábožensky, ale jako rasově motivované násilí.

banned_flag intro

Symbol, který je momentálně v Americe přirovnáván k nacistickému kříži (1), úvodní obrázek hry ultimate general (2)

V důsledku toho se Apple odvolalo na bod 19.1 ve svých pravidlech pro nahrávání aplikací na AppStore. Znění bodu 19.1:

„Aplikace obsahující jakékoliv odkazy nebo komentáře o náboženských, kulturních nebo etnických skupinách, které jsou hanlivé, urážlivé, se špatným úmyslem nebo by měli cílovou skupinu jakkoliv poškodit, budou zamítnuty.“

A začalo z nabídky stahovat veškeré aplikace, které obsahují Federační motivy. Při stahování aplikací někteří vývojáři obdrželi zprávu, že úmyslem Apple je stáhnout pouze aplikace, které by mohly nějakým způsobem urazit, pokud tedy vývojáři chtějí své aplikace na trhu udržet, buď pozmění urážlivé motivy, nebo prokáží, že jejich aplikace je vzdělávacího nebo historického účelu. Těmto potížím například čelí Maxim Zasov, vývojář strategické hry Ultimate General: Gettysburg. Hra simuluje Občanskou válku Severu (Unie) proti Jihu (konfederace) a prokazatelně by se dala označit jako aplikace, s jak už historickými, tak také i se vzdělávacími rysy, i přesto hra zůstává stažena z nabídky.

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura : apple.com
(1): ultimategeneral.com
(2): eurogamer.net


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!