Java týden První novoroční výprodej
Využij prvních novoročních slev a získej od nás až 80 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Java týden se slevou na e-learning až 80 %

Virus, který simuluje vypnutí telefonu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Antivirová společnost AVG objevila nový virus, který infikuje zařízení se systémem Android (od verze 5 (Lollipop) nahoru). Tímto virem se nakazilo již přes 10 tisíc zařízení. Protože virus pochází z Číny, tak i většina nakažených zařízení pochází odsud. Ještě nutno dodat, že virem se nakazí pouze uživatelé, kteří stahují aplikace z různých pirátských serverů (stahováním aplikací z Google Play Store se zařízení nenakazí) a jejichž zařízení mají odblokovaná práva root.

avg malware analisys

(obr. zdroj: avg.com)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

A teď k samotnému viru:

Virus simuluje vypnutí telefonu. Uživatel zmáčkne tlačítko „vypnout“ a virus začne pracovat. Nejdříve zobrazí animaci vypínání a poté vypne podsvícení displeje. Takže mobil se tváří jako že je vypnutý a uživatel vůbec nemusí poznat, že se mu s telefonem dějí pěkné věci. Vir má přístup k téměř všem funkcím telefonu, umí fotit, nahrávat video a zaznamenávat zvuk. Také umí posílat SMS zprávy a telefonovat.


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 26.2.2015 22:41
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:27.2.2015 8:18

Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Odpovědět
27.2.2015 8:18
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.