Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Fleye - kulovitý bezpečný dron

Zpravodajství Mobilní zařízení Fleye - kulovitý bezpečný dron

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Klasické látající drony mají spoustu nedostatků, proto vývojářský tým Fleye přišel s úplně novým designem dronů, který vypadá jako z nějakého sci-fi filmu. Oproti ostatním dronům by měl být bezpečnější, robustnější a měl by mít jednodušší ovládání. Právě v bezpečnosti vidí výrobce tu největší výhodu a troufá si i tvrdit, že se jedná o nejbezpečnějšího drona na světě. Díky jeho kulovitému designu jsou všechny pohybující se části kryty a žádné nebezpečí tudíž nehrozí. Takže se drona můžete dotýkat, strkat do něj, nebo ho i chytit za letu.

Specifikace

(specifikace drona Fleye)

Ovládání bude velmi jednoduché. Fleye bude komunikovat se smartphonem (se systémem Android nebo iOS) prostřednictvím speciální aplikace. Kromě toho, že drona můžete ovládat manuálně (pomocí virtuálního gamepadu v aplikaci, nebo gamepadu připojeného k telefonu přes Bluetooth), tak si můžete nastavit i „režim létajícího fotoaparátu“, který nabízí několik možností:

  • Selfie: Fleye doletí až do zadané vzdálenosti a cestou k vám bude zachycovat video
  • Panorama: Nastavíte pozici a Fleye z této pozice vyfotí 360° panorama
  • Hover: Fleye se bude vznášet na jednom místě (s přesností na 10 cm)
Animace

Připojení k telefonu bude probíhat za pomoci bezdrátové sítě WiFi. Pro vývojáře bude uvolněno SDK a to pro Android, iOS, Nodejs a Python. Fleye poběží na Linuxové distribuci Yocto, uživatelé tak budou mít možnost naprogramovat si pro drona i vlastní aplikaci.

Prodávat se bude za 1250 euro (cirka 33 tisíc korun), na Kickstarteru si jej můžete předobjednat za 699 euro (skoro 19 tisíc korun).


 

 

Zprávu pro vás napsal Pavel Junek 5.12.2015 14:31
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Milan Křepelka:5.12.2015 14:44

10 minut a 1250 Euro. To si myslím, že za ty peníze se daji dneska koupit lepší stroje.

 
Odpovědět  +3 5.12.2015 14:44
Avatar
Odpovídá na Milan Křepelka
Libor Šimo (libcosenior):6.12.2015 10:19

To je len začiatok, cenu behom pár rokov klesnú na tretinu. Navyše si mylím, že časom si kúpim skladačku a poskladám si ho sám. :-)

Odpovědět 6.12.2015 10:19
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Libor Šimo (libcosenior)
Milan Křepelka:6.12.2015 11:32

Já proti tomu nic nemám. Já jen píšu, že to je poměrně drahý. Ten nápad s bezpečností není špatný, ale podle mě poměrně k ničemu, pokud musíš mít kameru takhle blbě. Veskrze tě to limituje být nízko, což u létajích strojů je takové podivné.

podívej se třeba na droncentrum.cz. Je tam podle mě dost zajímavějších projektů jako Ghost, Lily, AirDog kde v nejdražích variantách se na 30litrů nedostaneš.

Mě tedy imponuje projekt Snap. Tam už se s cenou dostáváme taky někam na 30tisíc, ale přeci jenom ten stroj je o několik pater výše.

U tohoto projektu by mohlo být zajímavé naprogramovat nějaké úplně speciální aplikace. To si nejsem jistý jestli je to u těch ostatních možné.

 
Odpovědět 6.12.2015 11:32
Avatar
roman64
Redaktor
Avatar
roman64:6.12.2015 13:36

Velmi zajímavý koncept. Je to novinka - cena je vždy vyšší (viz např. Tesla model S). Časem určitě půjdou do lidovějšího segmentu...

Odpovědět  +1 6.12.2015 13:36
opravdu chytrý člověk se učí celý život
Avatar
paja
Člen
Avatar
paja:13.12.2015 8:26

Napad je to pekny , vypada hezky - je dobre ze doslo i na distribuci . Ale souhlasim ze ta cena mohla byt trosku jinde. %P

 
Odpovědět 13.12.2015 8:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.