C a C++ týden ITnetwork Flashka zdarma
Akce! Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C++. Lze kombinovat s akcí 50 % bodů navíc na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Google by se mohl zbavit značky Nexus

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google by se tento rok měl zbavit značky Nexus. Několik zdrojů serveru Android Central tvrdí, že se tento rok již nových Nexusů nedočkáme a telefony od HTC, které se již několik měsíců objevují na internetu jako nové Nexusy ve skutečnosti s nápisem Nexus na zádech nebudou. Nový název však znám ještě není.

Bude se jedna o velkou změnu po sedmi letech. V prosinci roku 2009 se totiž na trhu objevil první z Nexusů - Nexus One od HTC. Od té doby Google vystřídal několik výrobců, kteří mu vyrobili hardware, na kterém poté běžel čistý Android.

Telefony se mají změnit především v tom, že budou více propagovat značku Google. Ta se nově objeví také na jejich zádech. Velká změna čeká ale i samotný software, který býval vždy chloubou Nexusů. Jak již naznačil Sundar Pichai na letošní Google I/O, nové telefony by měly nabídnout něco navíc oproti AOSP, a nebude se jednat jen o Google Apps. Google si tak, stejně jako ostatní výrobci telefonů s Androidem, vytvoří mírně komplikovanější nadstavbu a čistý Android již nebude chloubou jeho telefonů. I tak by ale měl být perfektně optimalizovaný.

Jak to nakonec dopadne bychom se měli dozvědět již brzy - při představení nových telefonů.


Pravděpodobně poslední dva Nexusy; Zdroj: Google

Zdroj: Android Central


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 31.8.2016 20:49
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!