Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Google odložil vydání Android Wear 2.0

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Zatímco Apple vydal již třetí verzi svého watchOS, Google vydání druhé verze svého systému pro hodinky Android Wear odložil na začátek roku 2017. Místo toho vydal třetí developer preview. Google si totiž raději počká na další feedback od vývojářů a tento rok vydá ještě jednen developer preview.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Třetí developer preview přidává především obchod Google Play, protože Android Wear 2.0 umí spustit aplikace nainstalované přímo na hodinkách, není tak nutné je nejdříve instalovat do telefonu, odkud se poté spustí aplikace na hodinkách. Android Wear se tak stává více nezávislým na mobilním telefonu. Google Play zatím chybí na hodinkách připojených k systému iOS, Google ale říká, že přijde v posledním developer preview. Zatím je potřeba být připojen přes Bluetooth k telefonu nebo přes WiFi či mobilní připojení přímo k internetu. Pro potvrzení placených nákupů bude ale stále třeba telefon, i to by chtěl ale Google eliminovat.

Google spoždění Android Wear 2.0 ospravedlňuje vyššími nároky na kvalitu výsledného systému, tedy na efektivní využití prostředků, nezávislost a jednoduché ovládání. Nové verze se dočkají všechny hodinky představené letos na podzim.


Google Play na hodinkách; Zdroj: Google

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 30.9.2016 20:06
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!