ITnetwork summer 2020 C# týden
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

Google začal prodávat Daydream View, headset pro VR

Jak Google slíbil na letošní konferenci Google I/O, tak plní. Představil platformu pro virtuální realitu, která má zahrnovat headsety, ovladače, telefony a také samotný software. Právě headset a ovladač dnes začal Google prodávat. Jedná se o set Daydream View, který obsahuje jak zajímavý headset, tak i jednoduchý ovladač.

Narozdíl od jiných headsetů, jako je třeba Samsung Gear VR, je Daydream View vyroben především z látky. Google tak myslel i na pohodlnost a design, nejde pouze o další plastovou krabičku s popruhy. Jediné pevné díly jsou totiž plasty, ve kterých drží čočky a které samotné brýle drží tak, aby se neohýbaly. Přehnané pocení na obličeji by tedy již neměl být problém, protože kůže bude moci přes headset dýchat. Headset je dostupný ve třech barevných variantách - Slate (tmavě šedá), Snow (světle šedá) a Crimson (červená).


Headset ve třech barvách; Zdroj: Google

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kromě headsetu dostanou uživatelé, kteří si Daydream View zakoupí, i ovladač. Ten bude, kromě páček a tlačítek, reagovat i na pohyb rukou, podobně jako Wii Remote u konzole Wii. Jedná se o první ovladač, který má přímo podporu headsetu a se kterým jde obsah pro headset plnohodnotně ovládat, prozatím totiž výrobci headsetů volili tlačítka přímo na headsetu, což znemožňovalo vytvářet komplikovanější hry.

Daydream View překvapil i cenou, která je nastavena na $79. Zatím je dostupný pouze na Google Store, u Verizonu a také v obchodech BestBuy, pro obyvatele České republiky je tak zatím nelehký úkol ho získat, dá se ale očekávat, že ho, stejně jako v případě Pixelů, začnou prodávat české e-shopy.

Jediný telefon, který je zatím s platformou Daydream kompatibilní, je Google Pixel, další by ale měly přijít již brzy. Pro výrobce vůbec není jednoduché přijít s telefonem, který splní požadavky Googlu, mezi které patří Bluetooth 4.2, podpora OpenGL ES 3.2 a Vulkanu, minimálně 1080p displej s 3ms latencí (doporučen je 4K displej) a také podpora 60FPS. Právě z toho důvodu není počet podporovaných telefonů v současné době příliš velký, měl by se ale brzy rozšířit.

Zdroj: Google


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 10.11.2016 18:32
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!