November Black Friday C# týden
BlackFriday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

HTC se pravděpodobně chystá na mobilní VR

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Podle CNETu se HTC chystá vstoupit do vod mobilní virtuální reality. Po svých zkušenostech s headsetem HTC Vive a po nedávném představení smartphonu HTC U Ultra, který je pro virtuální realitu jako dělaný, je budoucnost HTC logická.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Vlastní VR headset pro mobilní telefony by HTC mělo vydat na konci roku 2017. Obsah by se do telefonů měl dostávat z platformy Viveport M, kterou již HTC spustilo v Číně. Zahájilo také partnerství kvůli dodávání obsahu, a to s Alibaba Group, která vlastní například obchod Aliexpress.


Současný headset, HTC Vive; Zdroj: HTC

Do mobilní virtuální reality se snaží zapojit velké množství společností, které vyrábí nebo jinak pracují s mobilními telefony, mezi ně patří například Google se svojí platformou Daydream a telefonem Pixel, nebo Samsung s headsetem Gear VR. Od HTC je tak zcela logické, že chce své zkušenosti, které získalo při vývoji headsetu HTC Vive.

V HTC mohou doufat, že jejich pokus o mobilní VR nedopadne stejně, jako LG 360 VR. Ten měl vlastní displej a k telefonu byl připojený pomocí USB-C, což značně snížilo hmotnost, ale ani tak se virtuální realita od LG na trhu příliš neujala.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 15.2.2017 21:01
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!