Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
October discounts

K získání zadních vrátek do Androidu stačí poslat MMS

Bezpečnostní experti ze společnosti Zimperium odhalili velkou bezpečnostní chybu v mobilním OS Android. Stačí pouze poslat MMS zprávu s přibaleným kódem. Chyba se týká všech verzí Androidu počínaje 2.2 Froyo až po nejnovější 5.1 Lollipop a spočívá v mediální knihovně Stagefright která v Androidu zajišťuje také přehrávání multimédií v MMS zprávách. Nejhorší je to pro uživatele aplikace Google Hanghouts, která multimédia u MMS zpráv přednačítá hned, jak dorazí. Nativní aplikace Zprávy tímto problémem netrpí a stačí, když MMSky z neznámých čísel nebudete otevírat.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google má již hotovou opravu, ta se ale jistě nedostane ke všem uživatelům jelikož si aktualizace může každý výrobce upravit podle sebe a až poté je uvolnit. Někteří výrobci již neexistují a starší telefony jako je například HTC Wildfire se asi aktualizace nedočkají, jelikož pro výrobce nemá cenu pro starší telefony s malým podílem na trhu uvolňovat vůbec nějaké aktualizace. Jediná cesta pro majitele starších telefonů budou pouze custom ROM.

Zdroj: Zimperium


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 31.7.2015 12:43
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:4.8.2015 9:17

já na mobilu nic extra nemám,jen gba emulátor,pér her na něj a pár hodin...."videa".
ať si ho klidně hacknou,jejich blbost že pro nic za nic vyhoděj prachy za mms ]:->

Odpovědět
4.8.2015 9:17
Neaktivní uživatelský účet
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
eaktivo
Člen
Avatar
eaktivo:7.8.2015 8:38

"Někteří výrobci již neexistují a starší telefony jako je například HTC Wildfire se asi aktualizace nedočkají, jelikož pro výrobce nemá cenu pro starší telefony s malým podílem na trhu uvolňovat vůbec nějaké aktualizace."

To su tie detaily na ktorych vsetko stoji a pada. Ked sa vyseru na "bezvyznamnych" uzivatelov, tak potom sa "bezvyznamni" uzivatelia vyresu na nich. :-)

Trend dnesnej doby: rychlo spravit hardver, este rychlejsie nan DOLEPIT softver a uplne najrychlejsie predat co najviac. Potom zaplatat vsetko co sa objavilo (teda aspon to kriticke) a rychlo na nove zariadenie. Len predat, zarobit a srat na uzivatelov.

 
Odpovědět
7.8.2015 8:38
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.