Naučit se SQL Naučit se SQL
Pouze tento týden až 80% sleva na SQL jazyky
Zamiluj si programování! Až 80 % bodů na prémiový obsah zdarma. Více informací

Netflix končí na rootnutých telefonech

Zpravodajství Mobilní zařízení Netflix končí na rootnutých telefonech

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Některé uživatele Netflixu s Android telefonem může při pokusu o aktualizaci aplikace potkat nepříjemná zkušenost. Pokud totiž mají na svém telefonu provedený root, aktualizaci nenainstalují. Kromě lepší podpory nových 4K displejů v telefonech, jako je Samsung Galaxy S8, totiž aplikace začala kompletně využívat možnosti, které nabízí DRM řešení Google Widevine.

Samotná kontrola přitom probíhá již v Obchodě Play, pokud je zařízení rootlé, uživateli nebude ani umožněna instalace aplikace. I když jde ze strany Netflixu o ochranu proti pirátství, uživatelé si často telefony rootují pouze kvůli vylepšené kontrole a možnosti zasahovat více do systému. Ti, kteří budou chtít aplikaci spustit na rootlém zařízení, mohou jednoduše využít APK soubor, který stáhnou z internetu. Protože je root ověřován Obchodem Play, instalace pomocí APK souboru projde nezávisle na rootu.


V Google Play zůstala stará instance telefonu, u které nebyl root proveden, po instalaci LineageOS jsem však root provedl - u instance bez rootu je aplikaci možné nainstalovat, u instance s rootem však ne

Kontrola přítomnosti rootu je ze strany aplikací, které ho nevyžadují, krajně neobvyklá. Doteď se rootem zabývaly především bankovní aplikace, ty ale často pouze zobrazují upozornění při spuštění. Od této praxe navíc banky upouští, protože většina uživatelů, kteří root mají, ho má cíleně. Trh se streamovaným obsahem je ale dost velký na to, aby si uživatelé s rootem našli jiného poskytovatele obsahu.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 16.5.2017 17:49
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!