Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Netflix končí na rootnutých telefonech

Některé uživatele Netflixu s Android telefonem může při pokusu o aktualizaci aplikace potkat nepříjemná zkušenost. Pokud totiž mají na svém telefonu provedený root, aktualizaci nenainstalují. Kromě lepší podpory nových 4K displejů v telefonech, jako je Samsung Galaxy S8, totiž aplikace začala kompletně využívat možnosti, které nabízí DRM řešení Google Widevine.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Samotná kontrola přitom probíhá již v Obchodě Play, pokud je zařízení rootlé, uživateli nebude ani umožněna instalace aplikace. I když jde ze strany Netflixu o ochranu proti pirátství, uživatelé si často telefony rootují pouze kvůli vylepšené kontrole a možnosti zasahovat více do systému. Ti, kteří budou chtít aplikaci spustit na rootlém zařízení, mohou jednoduše využít APK soubor, který stáhnou z internetu. Protože je root ověřován Obchodem Play, instalace pomocí APK souboru projde nezávisle na rootu.


V Google Play zůstala stará instance telefonu, u které nebyl root proveden, po instalaci LineageOS jsem však root provedl - u instance bez rootu je aplikaci možné nainstalovat, u instance s rootem však ne

Kontrola přítomnosti rootu je ze strany aplikací, které ho nevyžadují, krajně neobvyklá. Doteď se rootem zabývaly především bankovní aplikace, ty ale často pouze zobrazují upozornění při spuštění. Od této praxe navíc banky upouští, protože většina uživatelů, kteří root mají, ho má cíleně. Trh se streamovaným obsahem je ale dost velký na to, aby si uživatelé s rootem našli jiného poskytovatele obsahu.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 16.5.2017 17:49
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!