Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Nokia 3310 je zpět, má lepší výdrž a nové funkce

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Legendární Nokia 3310 se na veletrhu MWC 2017 vrátila zpět, i když si ze své původní verze zachovala pouze siluetu a velmi dlouhou výdrž baterie. K dispozici je v zářivých barvách a nabízí barevný displej, přehrávač hudby i internetový prohlížeč. To vše za něco málo přes 1500 Kč.


K dispozici budou křiklavé i konzervativní barvy; Zdroj: HMD Global

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Po Androidech, které HMD Global pod značkou Nokia představila, se konečně dostalo také na další "feature phone", o kterém se již nějakou dobu mluvilo. I když je vzhled nové Nokie 3310 poměrně nezvyklý, s nasazenou cenovkou, legendárním tvarem a měsíční výdrží na baterii půjde pravděpodobně o žádaný kousek. Připojit půjde pouze k 2G síti, na které ale bude možné surfovat pomocí vestavěné Opery Mini, příležitostně fotografovat bude možné 2Mpix fotoaparátem s bleskem, hudbu si bude možné uložit do 16MB interní paměti, případně až na 32GB velkou microSD kartu. Vše se zobrazí na 2.4" barevném displeji. Pravděpodobně nejdůležitějším parametrem je ale výdrž baterie. Ta zvládne 22 hodin nepřetřžitého hovoru a 31 dní, tedy měsíc, v pohotovostním režimu. Samozřejmě je možné si také zahrát ikonického hada, byť v moderní, barevné a propracované formě.

S cenovkou 49€ bez daně (v ČR se cenovka pravděpodobně bude pohybovat kolem 1700 Kč včetně DPH) tak může jít o skvělou volbu pro ty, kteří ocení dlouhou výdrž na baterii a nepotřebují chytré funkce.

Zdroj: HMD Global


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 26.2.2017 21:50
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Štěpánek:26.2.2017 22:51

Ve své době super telefon, i dnes si najde spousty příznivců (sám se mezi ně řadím), ale myslím si, že honba za mamonem vyžene u nás cenu zbytečně nad 2 tisíce... ;-(

Odpovědět 26.2.2017 22:51
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Michal Vašíček:26.2.2017 22:52

Tak se to bude nakupovat v zahraničí. :) Německý Amazon už má třeba na objednávky nad 39€ free shipping do ČR, a tam to pravděpodobně nepřestřelí.

Odpovědět  +1 26.2.2017 22:52
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:26.2.2017 23:47

No fuj...
Od tý doby co se oznámil návrat netrpělivě čekam, jak to s ním bude. Takže jsem s nadšením rozklikl článek, ale jakmile se načet obrázek, tak sem ztratil zájem.
Ale jako vážně, co to sakra je? To se 3310 nepodobá ani omylem. Dyť je to klasickej tlačítkáč, jenom zaoblili hrany.
Když to vidim, tak to už radši Nokii 150 nebo 222. Lepší výbava za menší cenu.

Odpovědět  +2 26.2.2017 23:47
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.