Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Prohlížeč Firefox Focus se chystá na Android

Mozilla se minulý rok pochlubila s blokátorem obsahu pro iOS s názvem Focus, který poté přeměnila v celý prohlížeč Firefox Focus. Funkce blokátoru obsahu pro Safari na iOS v něm zůstala, od konce minulého roku je však možné ho používat také přímo pro prohlížení. Jelikož je zaměřen na soukromí, je možné nastavit při prohlížení blokování sledujících reklam, analytických scriptů a jiných prvků, které se snaží zjistit, co a jak na webu děláme, a nabízí také smazání dat o prohlížení jedním tlačítkem. Nejde tak o prohlížeč, který bychom používali jako hlavní, ale spíš na jednorázové navštívení stránek, kde nechceme prozradit, kdo jsme.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zatím je Firefox Focus k dispozici pouze pro iOS, to by se však mělo brzy změnit - na GitHubu Mozilly se objevil repozitář s prohlížečem Firefox Focus i pro Android. Zájemci si jej mohou již nyní naklonovat a vyzkoušet ve svém zařízení, zatím se však neobjevil v Google Play a Mozilla jeho existenci nijak veřejnosti neoznámila, jelikož jde o velmi ranou verzi s velkým počtem chyb.


Firefox Focus na Androidu, v pravém dolním rohu se nachází tlačítko pro smazání dat

Firefox Focus je jedním ze způsobů, jak se Mozilla snaží získat ztracený tržní podíl, podobné funkce totiž na mobilních zařízeních žádné prohlížeče nenabízejí.

Zdroj: Mozilla


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 24.2.2017 22:37
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!