Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Prohlížeč Firefox Focus se chystá na Android

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Mozilla se minulý rok pochlubila s blokátorem obsahu pro iOS s názvem Focus, který poté přeměnila v celý prohlížeč Firefox Focus. Funkce blokátoru obsahu pro Safari na iOS v něm zůstala, od konce minulého roku je však možné ho používat také přímo pro prohlížení. Jelikož je zaměřen na soukromí, je možné nastavit při prohlížení blokování sledujících reklam, analytických scriptů a jiných prvků, které se snaží zjistit, co a jak na webu děláme, a nabízí také smazání dat o prohlížení jedním tlačítkem. Nejde tak o prohlížeč, který bychom používali jako hlavní, ale spíš na jednorázové navštívení stránek, kde nechceme prozradit, kdo jsme.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zatím je Firefox Focus k dispozici pouze pro iOS, to by se však mělo brzy změnit - na GitHubu Mozilly se objevil repozitář s prohlížečem Firefox Focus i pro Android. Zájemci si jej mohou již nyní naklonovat a vyzkoušet ve svém zařízení, zatím se však neobjevil v Google Play a Mozilla jeho existenci nijak veřejnosti neoznámila, jelikož jde o velmi ranou verzi s velkým počtem chyb.


Firefox Focus na Androidu, v pravém dolním rohu se nachází tlačítko pro smazání dat

Firefox Focus je jedním ze způsobů, jak se Mozilla snaží získat ztracený tržní podíl, podobné funkce totiž na mobilních zařízeních žádné prohlížeče nenabízejí.

Zdroj: Mozilla


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 24.2.2017 22:37
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!