Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Samsung zveřejnil příčiny problémů Note 7

O problémech telefonu Samsung Galaxy Note 7 slyšel snad každý. Po tom, co Samsung ukončil jeho výrobu a prodej a začal všechna zařízení svolávat, slíbil, že zveřejní příčinu problémů hned po tom, jakmile ji zjistí. Na tiskové konferenci 23. ledna 2017 tak také učinil.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Co se potvrdilo, byla chyba baterií. Za výbuchy tak mohou především baterie, ale i návrh samotného telefonu. Potvrdilo se, že se kvůli příliš malému prostoru pro baterii deformovala záporná elektroda v rohu baterie. Nebyla to ale jediná příčina, v původním návrhu baterie byla totiž záporná elektroda ukončena ještě v rovné části baterie, zatímco ve vyrobených kusech byla záporná elektroda zakončena až v zahnuté části baterie. To je ale pouze příčina prvních baterií, které si Samsung vyráběl sám v rámci Samsung SDI.


Příčina problému u baterií od Samsungu; Zdroj: Samsung

Baterie od výrobce ATL, které Samsung používal již z počátku u některých modelů a na základě toho, že s těmito bateriemi ze začátku problémy nebyly, je používal i v náhradních kusech. Když začaly hořet i telefony s bateriemi od tohoto výrobce, Samsung raději zorganizoval svolávací akci. U baterií od ATL za požár mohla poškozená izolační páska, která oddělovala kladnou a zápornou elektrodu. Ty se tak dostaly do kontaktu a baterie začala hořet.


Příčina problému u baterií ATL; Zdroj: Samsung

Samsung na tiskové konferenci ujistil, že u Galaxy S8 žádné požáry nehrozí, a že udělá vše pro to, aby se podobné problémy neopakovaly.

Zdroj: The Guardian


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 24.1.2017 2:53
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!