Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

SD karty pro aplikace tu budou brzy

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

SD Association zahrnula jako součást Secure Digital 5.1 specifikace i nové označení karet a zařízení s názvem App Performance. Bude sloužit jako orientace pro uživatele, kterou SD kartu si mají vybrat pro instalaci aplikací. Na kartách a telefonech se označení objeví již brzy.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Označení je text A1, ve větší verzi s přídomkem App Performance. Může se objevovat jak na SD kartách, které budou běh aplikací zvládat, tak na telefonech, které budou tyto SD karty podporovat a nebudou jim například brzdit přenos dat. Aby se karta nebo telefon mohly chlubit A1 logem, budou muset zvládat alespoň rychlost 10MB/s, a to dlouhodbě, ne nárazově, 1500 IOPS při čtení a 500 IOPS při zápisu. Tyto požadavky by tak měla splnit každá Class 10 a UHS-1 karta.


Označení App Performance; Zdroj: The Verge

Označení se bude hodit hlavně majitelům telefonů s Androidem 6.0 a novějším, protože právě Marshmallow poprvé umožnil připojit SD kartu k internímu flash úložišti a ukládat na ni veškerá data bez omezení, i když za cenu nečitelnosti v jiných zařízeních. Častým problémem však byla právě rychlost karty, která běh dat na SD kartě brzdila a při hraní náročnějších her nebo natáčení 4K videa karta nestíhala.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 29.11.2016 15:49
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!