September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Shrnutí zářijového Apple Eventu

Vždy na začátku září pořádá Apple akci v San Franciscu, kde novinářům, ale i široké veřejnosti prostřednictvím streamu na svém webu, ukazuje novinky ve své nabídce. Září je především o novém iPhonu či jiných mobilních zařízeních, i tento rok jsme se tak Maců nedočkali. Letošní Event se týkal pouze dvou produktů - iPhonu a Apple Watch.

iPhone

Tentokrát došlo na iPhone s číslovkou 7. Vylepšení se dočkal především fotoaparát, který nyní nabízí clonu f/1.8 a měl by tak podávat velmi dobré výsledky v tmavším prostředí. Větší verzi s přídomkem Plus navíc přibyl druhý fotoaparát s clonou f/2.8, který se postará především o efekt rozmazaného pozadí, jak ho uživatelé znají ze zrcadlovek. Plus verze také nabízí 2x optický zoom. Rozlišení zadního fotoaparátu zůstalo na 12Mpix, ten přední se vyhoupl na 7Mpix. I tak ale hodnoty nijak nevynikají, počet megapixelů ale není jediná podmínka pro kvalitní fotografie.

Druhou největší novinkou je odolnost proti prachu a vodě podle normy IP67, tedy úplně odolný proti vniknutí prachu, vodě se ubrání do hloubky 1m po dobu 30 minut, na chatování ve vaně tak stačí, plavat by se s ním ale nemělo.

Větší voděodolnosti pomohlo odstranění 3.5mm jacku, který nyní nahradí redukce Lightning-Jack. Naštěstí ji Apple přibalí ke každému iPhonu a uživatelé si tak nebudou muset dělat starosti, problém budou mít pouze ti, kteří při nabíjení poslouchají hudbu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dostalo se také na běžný upgrade chipsetu, nově uvnitř iPhonu tepe Apple A10 Fusion, kterému asistuje koprocesor Apple M10. A10 Fusion má nově dvě jádra, která zvládají základní operace s velmi nízkou spotřebou, stahování e-mailů na pozadí tak bude ještě méně energeticky náročné.

Novinkou je také přepracovaný home button, který již není tlačítkem, nýbrž senzorem tlaku. Odezvu zajišťuje Taptic Engine, Apple tak použil stejnou technologii, jako u MacBooků.


Nový iPhone 7 Plus; Zdroj: Apple

Apple Watch

Dostalo se i na hodinky. Po dvou letech se Apple odhodlal k vydání nové generace s podtitulkem Series 2. Ty nejdražší, Apple Watch Edition, již nestojí půl milionu, přišly ovšem o zlato, jsou totiž z keramiky.

Dostalo se na upgrade procesoru, tím je nyní dvoujádrový Apple S2. Nové Watch dostaly zabudovanou GPS, stále si ale neporadí s 5GHz Wi-Fi. Významným pokrokem v použitelnosti je nový displej se světelností 1000 nitů (první Apple Watch mají 450 nitů), již by tak nemělo být problém používat hodiny na slunci.

Stejně jako iPhone se Watch dočkaly vodotěstnosti, narozdíl od iPhonu ale snesou podle normy ISO 22810:2010 potopení až do 50m, mohou být používány při pohybových aktivitách u hladiny, které vyvíjejí na hodinky větší tlak, například u plavání.

Apple také upgradoval starší generaci, kterou nyní nazývá Series 1. Dostala dvoujádrový procesor Apple S1P a měla by tak morálně vydržet stejně dlouho, jako Series 2.

Nezapomnělo se ani na různá partnerství, stále jsou tak k hodinkám nabízený řemínky Hermès. Apple také začal vyrábět speciální variantu pro sportovce s označením Apple Watch Nike+. Zajímavostí je, že u Nike+ varianty zvolil také přátelštější marketing zaměřený především na mladé uživatele, které na webu v prezentaci oslovuje a tyká jim. Jindy se jedná o pouhý popis produktu. Varianta Nike+ se také dočkala barvy Volt typické pro Nike.


Apple Watch Nike+ v barvě Volt; Zdroj: Apple

AirPods

Jelikož z iPhonu zmizel 3.5mm jack a Apple začal více promovat bezdrátový přenos zvuku, nemohl se vyhnout představení bezdrátových sluchátek. Jmenují se AirPods, jsou to pecky bez kabelu, na jedno nabití hrají 5 hodin a uživatel je dostane v obalu, který má v sobě baterii, slouží k nabíjení a dodá šťávu na dalších 24 hodin poslechu. Design zůstal stejný, jako u současných drátových EarPods.

Přijde vám video z Eventu příliš dlouhé? Zde je zkrácená verze, má pouhých 107 sekund

 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsala 10.9.2016 22:34
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:10.9.2016 22:38

Dají se AirPods použít i s ne-apple hardware?

 
Odpovědět
10.9.2016 22:38
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Taskkill
Taskkill:11.9.2016 11:25

Viděl jsem + vypadá to .... Hloupá chyba z nepozornosti...

 
Odpovědět
11.9.2016 11:25
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.