PHP týden Předvánoční slevová akce
Další šance dokončit svůj projekt a získat ceny v hodnotě 10.000 Kč! Pokračování úspěšné letní soutěže - ITnetwork winter
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá PHP týden se slevou na e-learning až 80 %

Uber přijíždí do Brna

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Populární alternativa taxíků, jejíž řidiči se po celém světě občas dostávají do problémů, a která v České republice již dva roky funguje v Praze, přijíždí do Brna. Původně se tak mělo stát ještě před koncem roku 2016, nakonec byl ale start Uberu v Brně posunut na únor 2017. Zatím je dostupná služba uberPOP, která je tím nejběžnějším, co Uber nabízí, neklade takové nároky na vzhled auta či řidiče a hlavní výhodou je cena.


Logo Uberu

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Do Brna vstupuje Uber se stejnou cenou, jako jezdí v Praze - 25 Kč nástupní sazba, 9.9 Kč za kilometr a 3 Kč za minutu jízdy. Na první únorový víkend si navíc připravil akci, po zadání kódu UBERVIKEND do aplikace získají uživatelé na jízdy uskutečněné mezi 3. únorem od 18:00 do 5. února do 24:00 bonus 150 Kč. Tento bonus je možné využít na čtyři jízdy, pokud hodnota jízdy přesáhne 150 Kč, uživatel doplácí pouze rozdíl, pokud je hodnota jízdy pod 150 Kč, uživatel jede zdarma.

Brno zatím nemá tak husté pokrytí řidiči, jako jiná města, dá se ale očekávat, že se další řidiči postupně objeví. Hodně záleží na samotném Brnu, jak se k Uberu postaví a zda bude řidiče Uberu pokutovat stejně, jako to dělá Praha.

Zdroj: Uber


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 1.2.2017 14:13
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:1.2.2017 14:40

Ono v Praze jsou řidiči pokutování jenom za to že jezděj? Nebo tam je nějaká podmínka?

Odpovědět
1.2.2017 14:40
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
Odpovídá na Adam Ježek
Michal Vašíček:1.2.2017 14:41

No, tahkle - magistrát si řízení pro Uber vykládá jako provoz taxíku, ne spolujízdu. Takže si lidi z magistrátu objednávaj jízdy a když přijdou na to, že řidič nemá taxikářskou licenci, nebo jenom nemá taxametr, tak je pokuta na světě.

Odpovědět
1.2.2017 14:41
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Honza Bittner:1.2.2017 17:41

A proč že tu je tato zpráva, když nemá s IT nic společného, krom toho, že mají aplikaci... :-`

Dnes by bylo lepší napsat o GitLabu, než tuto zbytečnost.

Odpovědět
1.2.2017 17:41
Student FIT ČVUT. In love with Dart &...
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Michal Vašíček:1.2.2017 17:48

GitLab mám rozepsaný. ;) Co se Uberu týče, tak sem patří už jen kvůli tomu, že je něčím jako novou cestou, jak dělat staré věci, s využitím IT. Každopádně tě nic nenutí na tu zprávu klikat a číst ji.

Odpovědět
1.2.2017 17:48
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.