Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Uber přijíždí do Brna

Zpravodajství Mobilní zařízení Uber přijíždí do Brna

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Populární alternativa taxíků, jejíž řidiči se po celém světě občas dostávají do problémů, a která v České republice již dva roky funguje v Praze, přijíždí do Brna. Původně se tak mělo stát ještě před koncem roku 2016, nakonec byl ale start Uberu v Brně posunut na únor 2017. Zatím je dostupná služba uberPOP, která je tím nejběžnějším, co Uber nabízí, neklade takové nároky na vzhled auta či řidiče a hlavní výhodou je cena.


Logo Uberu

Do Brna vstupuje Uber se stejnou cenou, jako jezdí v Praze - 25 Kč nástupní sazba, 9.9 Kč za kilometr a 3 Kč za minutu jízdy. Na první únorový víkend si navíc připravil akci, po zadání kódu UBERVIKEND do aplikace získají uživatelé na jízdy uskutečněné mezi 3. únorem od 18:00 do 5. února do 24:00 bonus 150 Kč. Tento bonus je možné využít na čtyři jízdy, pokud hodnota jízdy přesáhne 150 Kč, uživatel doplácí pouze rozdíl, pokud je hodnota jízdy pod 150 Kč, uživatel jede zdarma.

Brno zatím nemá tak husté pokrytí řidiči, jako jiná města, dá se ale očekávat, že se další řidiči postupně objeví. Hodně záleží na samotném Brnu, jak se k Uberu postaví a zda bude řidiče Uberu pokutovat stejně, jako to dělá Praha.

Zdroj: Uber


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 1. února 14:13
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Adam Ježek:1. února 14:40

Ono v Praze jsou řidiči pokutování jenom za to že jezděj? Nebo tam je nějaká podmínka?

Odpovědět 1. února 14:40
Pokud chceš odpovědět, klikni na odpovědět. Pokud chceš vložit zdroják, klikni na vložit zdroják (</>)
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Adam Ježek
Michal Vašíček:1. února 14:41

No, tahkle - magistrát si řízení pro Uber vykládá jako provoz taxíku, ne spolujízdu. Takže si lidi z magistrátu objednávaj jízdy a když přijdou na to, že řidič nemá taxikářskou licenci, nebo jenom nemá taxametr, tak je pokuta na světě.

Odpovědět  +1 1. února 14:41
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:1. února 17:41

A proč že tu je tato zpráva, když nemá s IT nic společného, krom toho, že mají aplikaci... :-`

Dnes by bylo lepší napsat o GitLabu, než tuto zbytečnost.

Odpovědět 1. února 17:41
Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a zeptat na cokoli se mě můžeš na https://github.com/HoBi/...
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
Michal Vašíček:1. února 17:48

GitLab mám rozepsaný. ;) Co se Uberu týče, tak sem patří už jen kvůli tomu, že je něčím jako novou cestou, jak dělat staré věci, s využitím IT. Každopádně tě nic nenutí na tu zprávu klikat a číst ji.

Odpovědět  +1 1. února 17:48
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.