Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Výchozí mobilní prohlížeč Samsungu nyní podporuje blokování

Samsung, největší výrobce mobilních zařízení s operačním systémem Android oznámil, že jejich výchozí prohlížeč bude podporovat aplikace třetích stran, které blokují reklamy. A platí to pro prohlížeč Samsungu 4.0 a výše. Ten je předinstalován a jmenuje se Samsung Internet. Jeho nová verze brzy zaplaví všechny mobilní zařízení s Androidem Marshmallow a Lollipop.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Blokování reklam je zatím spíše rozšířené na počítačích. Ad-block údajně patří mezi nejoblíbenější addony pro Firefox a používá jej 21.8 milionů uživatelů. Na mobilních zařízeních jsou zatím jen 2% z celkového podílů adblock používání. Počet uživatelů se nepochybně zvýšil minulý rok, když s novou verzí prohlížeče Safari pro iOS 9 přišla i podpora blokování reklam.

Mezi službami nabízejícími blokování reklam a velkými firmami ovšem zuří válka. Randall Rothenburg, šéf společnosti Interactive Advertising Bureau, prohlásil, že blokátory reklam omezují svobodu vyjádření. Také kritizuje společnosti za těmito blokátory berou peníze od společností výměnou za to, že je filtry nezablokují. Zpráva, kterou vydalo Adobe minulý rok ve společnosti s PageFair, která bojuje proti blokování reklam, tvrdí, že díky blokacím přišly společnosti o 22 miliard dolarů.

Zdá se tedy, že blokace reklam škodí trhu, ovšem netřeba zapomínat, že miliony lidí si neinstalují aplikace na blokování reklam, aby zabránili svobodě slova, nebo dokonce zničili společnosti žijících z reklam, ale protože reklamy často obtěžují, zpomalují načítání webu, vybíjejí baterie a zvyšují nebezpečí napadení viry.

Zdroj: Naked Security


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 3.2.2016 23:20
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!