Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Google představil nové nástroje pro výuku programování

Zpravodajství Programování Google představil nové nástroje pro výuku programování

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google spustil nové výukové stránky Google Computer Science Education, na kterých lze nalézt různé nástroje a další zdroje pro výuku programování a informačních technologií obecně, použitelné jak dospělými, tak dětmi. Nástroje jsou zatím dostupné pouze v angličtině a cílí především na USA, ve kterých se Google snaží stále více podporovat programování a zájem o něj mezi dětmi jak pomocí akcí a workshopů, tak různých jiných stránek a webových projektů, jako je na příklad na dívky zacílený projekt Made with Code. Tato stránka se tak, kromě nových materiálů, snaží zastřešit všechny Google projekty na výuku programování zaměřené a učinit je tak dostupnější. Zda se časem tyto i další výukové stránky a projekty objeví i v jiných jazycích, především tedy češtině, není bohužel známo.

Google CS Education Zdroj: Google

Zdroj: Lifehacker


 

 

Zprávu pro vás napsal Vojta Pšenák 30.4.2016 17:36
Avatar
Autor se věnuje psaní stránek v HTML a CSS, programování v PHP a skriptování v Pythonu. Vyznává filozofii OpenSource
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa programování
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!