Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

360° videa na Facebooku nyní i na iOS

Zpravodajství Software 360° videa na Facebooku nyní i na iOS

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V září letošního roku se na sociální síti Facebook objevila 360° videa, která byla dostupná na webu a na platformě Android. Nyní je tato funkce dostupná i pro uživatele iOS, kteří si tak mohou přehrávat 360° videa přímo ze zdi.

360° video na iPhone

Spolu s uvedením této funkce na iOS představil Facebook několik dalších novinek - zvýšil se počet vydavatelů 360° videí na síti, mimo jiné nyní přispívají také ABC News, BuzzFeed, GoPro a další. Pro uživatele smartphonů Samsung s Gear VR přibyla možnost pouštět videa ze zdi přimo v Gear VR.

Pro podporu tvůrců 360° videoobsahu Facebook přichystal stránku s informacemi a tipy, spolu s tím uvedl volitelnou část nastavení pro Facebook Stránky při nahrávání videa, kde lze nastavit dodatečná data o 360° videu, jako například úhel záběru.

Další novinkou je možnost sdílet 360° videoobsah, spolu s výrobci těchto kamer, kterými jsou Theta, Giroptic, IC Real Tech a 360 Fly, bude pracovat na aplikaci s možností přímého sdílení.

Poslední novinkou jsou 360° reklamy, na kterých Facebook zatím spolupracuje s několika tvůrci. Například AT&T, Nescafe, Samsung nebo Walt Disney World již 360° reklamy zkoušejí a Facebook bude dále pokračovat v testování tohoto formátu reklamy i s dalšími tvůrci.

Zdroj: Engadget


 

 

Zprávu pro vás napsal Vojta Pšenák 14.11.2015 11:18
Avatar
Autor se věnuje psaní stránek v HTML a CSS, programování v PHP a skriptování v Pythonu. Vyznává filozofii OpenSource
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!