360° videa na Facebooku nyní i na iOS

V září letošního roku se na sociální síti Facebook objevila 360° videa, která byla dostupná na webu a na platformě Android. Nyní je tato funkce dostupná i pro uživatele iOS, kteří si tak mohou přehrávat 360° videa přímo ze zdi.

360° video na iPhone

Spolu s uvedením této funkce na iOS představil Facebook několik dalších novinek - zvýšil se počet vydavatelů 360° videí na síti, mimo jiné nyní přispívají také ABC News, BuzzFeed, GoPro a další. Pro uživatele smartphonů Samsung s Gear VR přibyla možnost pouštět videa ze zdi přimo v Gear VR.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro podporu tvůrců 360° videoobsahu Facebook přichystal stránku s informacemi a tipy, spolu s tím uvedl volitelnou část nastavení pro Facebook Stránky při nahrávání videa, kde lze nastavit dodatečná data o 360° videu, jako například úhel záběru.

Další novinkou je možnost sdílet 360° videoobsah, spolu s výrobci těchto kamer, kterými jsou Theta, Giroptic, IC Real Tech a 360 Fly, bude pracovat na aplikaci s možností přímého sdílení.

Poslední novinkou jsou 360° reklamy, na kterých Facebook zatím spolupracuje s několika tvůrci. Například AT&T, Nescafe, Samsung nebo Walt Disney World již 360° reklamy zkoušejí a Facebook bude dále pokračovat v testování tohoto formátu reklamy i s dalšími tvůrci.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Vojta Pšenák 14.11.2015 11:18
Avatar
...
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!