Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Alphabet chce bojovat s rakovinou, využije DeepMind

Alphabet pokračuje ve hledání využití své umělé inteligence DeepMind. Měla by pomáhat doktorům i běžným lidem v boji s rakovinou.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Především by se DeepMind měl zaměřit na hlavu a krk, kde se nachází kritické orgány. Jelikož je DeepMind usídlen ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, spřáhnul se s britskou National Health Service a na boji s rakovinou budou spolupracovat.

Jelikož jsou hlava a krk velice citlivé části těla, doktoři musí trávit až 4 hodiny plánováním ozařování. V případě, že by bylo ozářeno i okolí nádoru, nemuselo by to být pro pacienta příjemné. Zlepšit by se tak měla jak přenost léčby, což by znamenalo menší riziko. Také čas, který by nad léčbou doktoři strávili, by se výrazně zmenšil. V budoucnu by Alphabet chtěl rozšířit plánování léčby i na ostatní části lidského těla.

Léčba rakoviny není jediná zdravotnická aktivita, ve které se DeepMind angažuje. S britskou Zdravotnickou službou již dříve spolupracoval na pilotním provozu mobilní aplikace, která monitoruje kondici pacientů. Alphabet se s DeepMindem pokoušel také rozpoznat různé nemoci očí jejich zkoumáním.

Zdroj: The Verge


 

 

Článek pro vás napsala 31.8.2016 20:25
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!