Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Americká armáda stále používá diskety

Rozpočet americké vlády padne z jedné čtvrtiny na údržbu informačních systémů a to zahrnuje také technologie, které jsou víc než padesát let staré. A spousta systémů, ať už se týkají zbraní hromadného ničení nebo třeba ochrany občanů, stále využívá staré dobré diskety.

Vládní rozpočet na rok 2017 je však o 7 miliard dolarů menší, než byl v roce 2010.

Oddělení pro strategické plánování (SACCS), které se zabývá okamžitou odezvou na jaderné útoky využívá počítače IBM, které běží již od roku 1970 a ty stále využívají osmipalcové diskety.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

"Nahrazování částí systému je obtížný úkol, neboť ty už jsou dnes zastaralé," prohlásil úřad vlády. Pentagon však plánuje začít s úplnou výměnou systému během příštího roku, nicméně celá výměna potrvá déle.

Tento systém obsahuje data občanů a data o firmách, což je důležitým zdrojem informací pro platby daní. Dále třeba zdravotní dokumentace a informace o zdravotním pojištění, popř. soupisy o místech, které mají v úschově nebezpečné materiály.

Tento systém je 56 let starý a využívá zastaralý programovací jazyk, který je obtížný napsat a udržovat. Některé systémy využívají programovací jazyk COBOL, který vznikal na přelomu roku 1960.

Úřad vlády odhaduje, že vláda utratila v roce 2015 alespoň 80 miliard dolarů na informační technologie. Nicméně skutečnost může být ještě vyšší.

"Federální složky nesmírně riskují, pokud udržují při životě investice, které už nejsou nadále efektivní a stojí více zdrojů, než jich přináší," dodává úřad vlády.

Zdroj: New York Post


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Matt 26.5.2016 15:14
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!