Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Android Auto už běží i na telefonech

Zpravodajství Software Android Auto už běží i na telefonech

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Aby mohli řidiči používat Android Auto, bylo až doteď nutné, aby vlastnili autorádio, které Android Auto podporuje. Tuto podmínku nyní Google odstranil, naučil totiž Android Auto aplikaci pro telefony nabízet na displeji telefonu to samé, jako na displeji autorádia. Řidiči se tak i na displeji telefonu dostanou k jednoduchému rozhraní, které má odstraněné rušivé prvky, jako například notifikace, a které umožňuje rychle používat telefon za jízdy bez toho, aby bylo nutné věnovat pozornost telefonu místo vozovky.

Nová funkce se k uživatelům dostane skrze již dostupný update aplikace, který je možné stahovat z Google Play. K dispozici budou čtyři základní tlačítka - mapy, telefonní hovory, poslech hudby a velké tlačítko Domů, které však uživatele nevrátí na domovskou obrazovku launcheru, ale pouze aplikace Android Auto.

Na mobilním telefonu bude možné ovládat prostřednictvím Android Auto více než 500 aplikací, mezi které se řadí například WhatsApp, Spotify nebo Pandora. V nejbližších týdnech se objeví také podpora pro "OK Google", která omezí potřebu dotýkat se displeje telefonu na nutné minimum.


Android Auto už i na telefonu; Zdroj: Google

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 7.11.2016 20:53
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!