September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Android N má jméno

Poprvé v historii Google na I/O 2016 oznámil, že výběr jména pro novou verzi Androidu nenechá na svých zaměstnancích, nýbrž na uživatelích. Ti mohli na webu android.com navrhovat potraviny začínající na písmeno N. Z obrovského počtu návrhů sladkých i slaných jídel byl nakonec vybrán Nougat, tedy nugát. Google se tak u názvů verzí Androidu bude i nadále držet především sladkých potravin.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

U nové verze Androidu se můžeme těšit na virtuální realitu s názvem Daydream, split-screen nebo tlačítko na ukončení všech aplikací v multitaskingu, které doteď museli výrobci do systému přidávat.

Ilustrace k Android Nougat; Zdroj: Twitter @Android

Styl, kterým Google pojmenovává jednotlivé verze Androidu, není neznámý skoro žádnému pokročilejšímu uživateli tohoto OS. V historii už Google vystřídal názvy Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop a Marshmallow. U písmena C se začínalo kvůli verzím Alpha a Beta. Příští rok nás tedy u nové verze Androidu pravděpodobně čeká sladkost začínající na písmeno O. Četnost sladkostí začínajících na toto písmeno je rozhodně menší, než u předešlých verzí, můžeme se tedy těšit, jak si Google s nedostatkem možných názvů poradí.

Zdroj: Google


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 30.6.2016 19:53
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!