Letní akce Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Apple již naplno spustil Apple Music

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple již vyslal veškeré potřebné aktualizace a spustil tak naplno novou hudební službu Apple Music na iOS a Macu, Android a Apple TV se aplikace dočkají později. Apple Music kromě přehrávání libovolných písniček nabídne zdarma rádio Beats 1, za kterým stojí živí lidé, sociální síť Connect, která umožní posluchačům komunikovat s umělci (Apple již dříve měl projekt podobného rázu s názvem Apple Ping, po necelých dvou letech ovšem jeho vývoj ukončil) a jednotlivá rádia Apple Music zaměřená podle žánru. Narozdíl od konkurenčních služeb vás ovšem Apple Music přivítá výběrem vašich oblíbených žánrů a interpretů, díky čemuž vám poté bude moci doporučovat hudbu přesně pro vás. Navíc se učí i z vaší iTunes knihovny. Design Apple Music je od klasického iTunes Store celkem odlišný. Má jiný layout a jednotlivé písně mají více prostoru.


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 1.7.2015 0:47
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
lastp
Redaktor
Avatar
lastp:8.7.2015 13:15

Vyzkoušel jsem Apple Music ve Windows a je skoro ve všem horší než konkurenční Spotify.

  • kvalita je pouze 256 Kbps, (zatímco Spotify, Google Play, Deezer a Rdio mají bitrate až 320 Kbps)
  • nejsou tam texty písniček (lyrics)
  • přehrávání začne až po 5 sekundách, přestože mám dostatečně rychlé připojení k internetu
  • některé funkce jsou dostupné jen z kontextového menu, zatímco ve Spotify stačí jednou kliknout. Například když chci aktuálně přehrávanou skladbu přidat do mojí hudby.
  • ve Spotify tlačítko pauze plynule zeslabí nebo zesílí hlasitost. V iTunes je pauza dost nepříjemná, hlavně u rockové hudby.
  • aplikace iTunes je poněkud nespolehlivá, občas přestane fungovat a musí se restartovat. Někdy také bezdůvodně začne vytěžovat procesor na 100%.
  • instalátor se na nic neptá a nainstaluje služby Bonjour, iPod, Apple Mobile Device, které mnozí uživatelé vůbec nepotřebují

Jedinou výhodou Apple Music jsou videoklipy, ale je jich tam příliš málo a některé jsou v horší kvalitě než na YouTube.

 
Odpovědět  +3 8.7.2015 13:15
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.