Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Apple Music se počtem předplatitelů blíží ke Spotify

Služba Apple Music, která slouží ke streamingu hudby do jablečných zařízení, zařízení se systémem Windows a odnedávna i do telefonů s Androidem, pravděpodobně dosáhla dalšího velkého milníku. Podle Financial Times si ji totiž platí již 10'000'000 uživatelů, tedy polovina toho, čeho Spotify dosáhlo nedávno.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dá se předpokládat, že velká část z nich přeběhla právě od Spotify. Pro využívání Spotify je totiž nutné buď instalovat další aplikaci, nebo mít v prohlížeči nainstalovaný Adobe Flash, proti kterému Apple bojuje ze všech nejdéle. Apple Music je možno používat v aplikaci iTunes, která je na Macích již předinstalována, uživatelé mobilních zařízení Applu ji musí mít kvůli synchronizaci. Cesta k Apple Music je tak pro uživatele mnohem snadnější, než ke konkurenci.

Podle spekulací by v roce 2017 měla Apple Music dokonce v počtu předplatitelů překročit Spotify a stát se tak největší službou na trhu. Dalším velkým lákadlem, které za několik přilákaných uživatelů může, je spolupráce Shazamu s Applem. Siri totiž dokáže spustit Shazam a pak následně rozpoznanou písničku přehrát právě z Apple Music.

Apple ovšem svoji službu zvýhodňuje, pokud si totiž uživatel iOS předplatí Spotify skrze aplikaci (tedy in-app nákup), vyjde ho dráž, než kdyby platil na webu či v desktop aplikaci. Kvůli procentům, která si Apple z in-app nákupů bere, je Spotify v aplikaci o €3 dražší.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 11.1.2016 15:46
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!