Java týden Předvánoční slevová akce
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Apple opět zlepší uživatelům Androidu UX, přidal widget

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple se nikdy v Androidu neangažoval, naopak proti této platformě spíše zbrojil. Poslední dobou se ale věci mění a Apple vydává některé aplikace i pro Android.

Zatím si uživatelé Androidu užijí pouze jednu aplikaci - Apple Music. Ta druhá, s názvem Move to iOS, je totiž určena těm, kteří se s Androidem loučí a chtějí přenést svá data do nového iOS zařízení.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Před několika měsíci ale Apple učinil něco nečekaného - přidal do Android verze Apple Music funkci, kterou nikdy nebude moci nabídnout uživatelům iOS. Jedná se totiž o podporu SD karet, konkrétně o ukládání offline hudby na SD karty.

Nyní jde s uživatelským zážitkem na Androidu Apple ještě dál a opět nabízí něco, čeho se uživatelé iOS pravděpodobně nikdy nedočkají - widget.

Aplikaci sice pořád chybí podpora Chromecastu, krabičky k televizi nebo reproduktorům, přes kterou jde bezdrátově přehrávat obsah z telefonu či tabletu, i té bychom se ale mohli v budoucnosti dočkat.

Je vidět, že Applu záleží i na uživatelích Androidu. Je totiž jasné, že když jim nabídne dobrý uživatelský zážitek na zařízení, které již uživatelé mají, bude tak větší šance, že si uživatel v budoucnu zakoupí zařízení přímo od Applu.

Zdroj, obrázek: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 25.3.2016 11:04
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!