C a C++ týden ITnetwork Flashka zdarma
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C a C++
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Cortana se naučí posílat SMS

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Microsoft se systémem Windows 10 snaží sjednotit telefony, počítače a tablety. Nyní je již možné, i když stále v rané fázi používat mobil s připojeným monitorem, klávesnicí a myší. Tím Microsoft nahrával především těm, kteří se chtějí zbavit počítače. Nyní ale přišlo i něco pro ty, kteří sebou všude nechtějí mít telefon.

Hlasová asistentka Cortana přístupná prakticky z celých Windows 10 se totiž na počítači naučí posílat SMS zprávy prostřednictvím připojeného telefonu. Podmínkou je mít na telefonu Windows 10 Mobile, není ale ani potřeba Bluetooth. Vše totiž probíhá přes internet. Z toho vyplývá podmínka, že telefon i počítač musí být přihlášeni pod jeden Microsoft účet, přes který probíhá synchronizace. Časem by se tak tato možnost mohla objevit i na webu či ve Skypu. Cortaně budete moci SMS zadat po jednoduchém příkazu "text".

Jako novinka přibude také zobrazování informací o zmeškaných hovorech v notifikačním centru na počítači. Windows 10 zatím bohužel nebudou umět využívat telefon pro volání z počítače, této možnosti se ale také časem dočkáme. Je u ní totiž třeba využívat Bluetooth, ne internet. Ten totiž někdy nedokáže poskytnout dostatečnou rychlost k přenosu hovoru.

Zdroj: Windows Blogs


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 21.10.2015 7:29
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!