Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Cortana se naučí posílat SMS

Microsoft se systémem Windows 10 snaží sjednotit telefony, počítače a tablety. Nyní je již možné, i když stále v rané fázi používat mobil s připojeným monitorem, klávesnicí a myší. Tím Microsoft nahrával především těm, kteří se chtějí zbavit počítače. Nyní ale přišlo i něco pro ty, kteří sebou všude nechtějí mít telefon.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Hlasová asistentka Cortana přístupná prakticky z celých Windows 10 se totiž na počítači naučí posílat SMS zprávy prostřednictvím připojeného telefonu. Podmínkou je mít na telefonu Windows 10 Mobile, není ale ani potřeba Bluetooth. Vše totiž probíhá přes internet. Z toho vyplývá podmínka, že telefon i počítač musí být přihlášeni pod jeden Microsoft účet, přes který probíhá synchronizace. Časem by se tak tato možnost mohla objevit i na webu či ve Skypu. Cortaně budete moci SMS zadat po jednoduchém příkazu "text".

Jako novinka přibude také zobrazování informací o zmeškaných hovorech v notifikačním centru na počítači. Windows 10 zatím bohužel nebudou umět využívat telefon pro volání z počítače, této možnosti se ale také časem dočkáme. Je u ní totiž třeba využívat Bluetooth, ne internet. Ten totiž někdy nedokáže poskytnout dostatečnou rychlost k přenosu hovoru.

Zdroj: Windows Blogs


 

 

Článek pro vás napsala 21.10.2015 7:29
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!