C# týden C# týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na C# .NET

Creators Update pro Windows 10 dorazí v dubnu

Zpravodajství Software Creators Update pro Windows 10 dorazí v dubnu

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Microsoft nás už delší dobu láká na další velkou aktualizaci Windows 10 s názvem Creators Update. Nyní je známé i datum, kdy ji začne koncovým uživatelům rozesílat - 11. dubna 2017. V současné době se již aktualizace dostala k některým účastníkům programu Windows Insider, na serverech Microsoftu se také objevily ISO obrazy s novým buildem označeným 15063.

Hlavní novinkou měla být Windows Mixed Reality, která umožňovala vývojářům pracovat s brýlemi HoloLens a dalšími, ta byla ale odsunuta. Nejvýznamnější novinkou tak bude pravděpodobne Game Mode, který vyhradí co největší část systémových prostředků aktuálně běžící hře a omezí ostatní procesy. Další velkou změnou je pak nová aplikace 3D Paint, která umožňuje vytvářet 3D modely kompatibilní právě s odsunutou Windows Mixed Reality. Přibyla také podpora 360° videí v systémových aplikacích a kategorie ebooks ve Windows Store. Stejně jako u Applu se také uživatelé dočkají funkce, která v noci omezuje modré světlo vydávané displejem.

Novinky jsou relativně nevýznamné, ale uživatele jistě potěší. Větší změny, včetně přepracovaného vzhledu, by se měly objevit v další velké aktualizaci, která by měla dorazit později v tomto roce.


Aplikace 3D Paint; Zdroj: The Verge

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 29.3.2017 22:27
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!