Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

CyanogenOS končí, CyanogenMod mění jméno

Zpravodajství Software CyanogenOS končí, CyanogenMod mění jméno

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Komunita snad nejpopulárnější alternativní ROM s názvem CyanogenMod si našla nový domov. Komerční CyanogenOS totiž na trhu neuspěl ani po uzavření partnerství s Microsoftem, a postupně tak ukončuje provoz své infrastruktury, na které stavěly i komunitní buildy CyanogenMod. Ty se tak postupně přejmenují a budou k dispozici pod hlavičkou LineageOS, už jen jako ryze komunitní ROM.

Nedostupné se již staly webové stránky na doméně cyanogenmod.org, 31. 12. 2016 budou ukončeny i buildy nightly verzí CyanogenMod. LineageOS zase postupně ožívá, v provozu je již nástroj Gerrit, částečně je také uveden do provozu i Jenkins. Zatím si ale počkáme na portál sloužící ke stahování buildů, wiki a nástroj JIRA.

Samozřejmostí je, že CyanogenMod zůstává open-source a i po ukončení provozu služeb, které jsou využívány k buildu, bude možné si udělat build vlastní. Zdrojový kód totiž zůstane dostupný. Již brzy bychom se pak měli dočkat buildů pod hlavičkou LineageOS. Jediné, co by tak mohlo utrpět, je dostupnost současných buildů CyanogenMod, které jsou dostupné na zrcadlech Cyanogen. Je ale pravděpodobné, že se i tyto buildy objeví na zrcadlech LineageOS, zatím však není stanoven pevný datum.


Logo Cyanogenu

Zdroj: Cyanogen Blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 27.12.2016 14:49
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:27.12.2016 15:08

Super, můj současný nightly build se právě úplně sesypal :D

Odpovědět  +2 27.12.2016 15:08
the cake is a lie
Avatar
Adam Ježek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Petr Čech
Adam Ježek:27.12.2016 21:53

No dyť píše že končí, tak ho musej ukončit všude :D

Odpovědět  +2 27.12.2016 21:53
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.