Java týden Předvánoční slevová akce
Využij předvánočních slev a získej od nás 20 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Firefox má nový experiment, odkládá panely

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Firefoxu stále klesá tržní podíl a Mozilla se snaží zaujmout. I z toho důvodu spustila program Test Pilot, do kterého pravidelně přidává nové experimenty, tedy doplňky, které by se v budoucnu mohly dostat přímo do Firefoxu, a umožňuje koncovým uživatelům jejich vyzkoušení a následné odeslání zpětné vazby.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nedávno byly ukončeny experimenty No More 404s, který ve spolupráci s Internet Archive zobrazoval místo 404 stránek archivované verze, a Tracking Protection, který umožňoval blokovat sledování lépe, než se tak děje v současném anonymním režimu. Tyto dva experimenty nahradil nový experiment Snooze Tabs, pomocí kterého si lze jednoduše odložit panel na později. Po odložení panel zmizí, a objeví se až ve zvolený čas.


Plugin pro odkládání panelů Snooze Tabs

Kromě experimentu Snooze Tabs se objevil také experiment Pulse, který umožňuje ohodnotit funkčnost stránky ve Firefoxu. Měl by tak pomoci najít chyby ve vykreslovacím jádru. Oba experimenty je možné v poslední verzi Firefoxu aktivovat po stažení doplňku Firefox Test Pilot z webových stránek programu Test Pilot.

Zdroj: Mozilla


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 24.2.2017 21:59
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
jakubho
Člen
Avatar
jakubho:26.2.2017 11:49

Ne, že bych používal Firefox, ale tahle utilitka se mi fakt líbí. Jestli bude Mozilla vylepšovat svůj prohlížeč podobnou cestou dlouhodobě, asi by to pro mě byl důvod zamyslet se nad používáním toho prohlížeče...

Odpovědět
26.2.2017 11:49
Chyba-Jediná jistota v životě programátora.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.